Что делать добропольчанам, если получили наследство или подарок

Переглядів: 1558 0 18.04.2016 в 19:29:39 Новини поліції
Что делать добропольчанам, если получили наследство или подарок

Отримали спадок або подарунок - подайте декларацію про майновий стан і доходи!

Громадянам, які у 2015 році отримували доходи у вигляді спадщини або коштів, майна, майнових чи немайнових прав, необхідно подати в орган фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються кілька ставок податку на доходи фізичних осіб: 0%, 5%, а також 15% або 20%.

За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені).

Ставка 5% застосовується для об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця - нерезидента, і для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем - нерезидентом від спадкодавця - резидента, ставка податку становить 15 або 20 %.

Громадяни, які отримали дохід у вигляді спадщини або подарунку, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов'язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Всім іншим громадянам, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, необхідно задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 року.


Джерело: сайт міста Добропілля


Агентство недвижимости Дом ДобропольеComForm">
avatar
Наверх