Добропольские правоохранители рассказали школьникам о вреде наркотиков и ответственности несовершеннолетних + ФОТО

Переглядів: 1304 0 14.12.2016 в 07:33:54 Новини поліції
Добропольские правоохранители рассказали школьникам о вреде наркотиков и ответственности несовершеннолетних + ФОТО

На території обслуговування Добропільського відділення поліції з початку року неповнолітніми скоєно 36 кримінальних правопорушень, на обліку перебуває 15 підлітків. Аби уникнути поповнення цієї статистики, правоохоронці постійно проводять ряд профілактичних заходів у навчальних закладах міста та району. Так чергова пізнавальна зустріч відбулась в Добропільській гімназії (НВК № 1).

Співробітник ювенальної превенції Добропільського відділення поліції Аліна Кіріллова разом із представником управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Артуром Сергєєвим завітали в гості до школярів 5-8 класів, аби поділитись з ними своїми правовими знаннями та застерегти дітей від вчинення необдуманих вчинків. Головними обговорюваними темами стали актуальні питання сьогодення – відповідальність неповнолітніх та наркоманія серед підлітків.

На початку зустрічі інспектор поліції Аліна Кіріллова розповіла дітям про види відповідальності неповнолітніх за скоєння правопорушень. Співробітник ювенальної превенції зазначила, що у Добропільському відділенні поліції на даний момент за скоєння кримінальних правопорушень на профілактичному обліку перебуває 15 неповнолітніх віком від 13 до 17 років, а на території міста Добропілля та Добропільського району з початку року скоєно 36 кримінальних правопорушень саме за участю підлітків. Більшість скоєних злочинів майнового характеру, а саме 11 крадіжок та 3 грабежі. Крім того, двох підлітків поставлено на облік за скоєння хуліганства, одного за нанесення легких тілесних ушкоджень та за угон автомобілю, а ще одного за носіння холодної зброї.

Правоохоронець зазначила, що основними причинами дитячої злочинності залишаються несприятливе оточення та ухилення деяких батьків від виховання та утримання дітей.

«В цьому році трьох неповнолітніх було засуджено до позбавлення волі за крадіжки. Тому треба спочатку подумати, а потім діяти, щоб не було запізно», - звернулась до учнів Аліна Кіріллова.

Лейтенант поліції детально роз’яснила школярам усі нюанси притягнення до відповідальності неповнолітніх, а потім відповіла на безліч питань, що виникли у юних правознавців.

Наступною темою обговорювання стало питання наркоманії серед підлітків. Співробітник управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Артур Сергєєв розповів школярам про шкоду наркотиків.

Представник Департаменту розповів учням про різні види наркотичних речовин, про ознаки вживання наркотиків, фізіологічні особливості та поведінкові реакції людини, яка вживає наркотики, про правові наслідки вживання наркотиків та відповідальність перед законом, про негативний та шкідливий вплив наркотичних речовин на життя і здоров’я людини.

«У підлітків завжди виникає бажання стати незалежним, спробувати щось нове, побувати в новій, цікавій обстановці – все це природно, це частина дорослішання. Але завжди необхідно пам’ятати, до чого можуть призвести необдумані поступки», - зауважив Артур Сергєєв.

Правоохоронець навів дітям приклади, коли учні, ступивши на невірний шлях, були заарештовані і потрапили до в'язниці, а деякі старшокласники, раз спробувавши наркотики, так і не повернулись до нормального життя. Слід завжди пам’ятати, що вживання будь-яких наркотиків призводить до звикання та різних хвороб. Наркоманія – це проблема, яка може торкнутися кожної родини. Адже залежним можна стати і від пігулок, придбаних в аптеці.

«Якщо Вам пропонують наркотики, необхідно замислитись про наслідки і в жодному разі не погоджуватись, а також обов’язково повідомити вчительку або поліцію за номером «102»», - ще раз нагадав Артур Сергєєв.

Інспектор Добропільського відділення поліції Аліна Кіріллова зазначила, що проблема наркоманії серед неповнолітніх і зараз залишається актуальною, однак, на щастя, у Добропіллі жоден підліток не притягувався до відповідальності за скоєння правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних речовин та не перебуває на обліку за вживання наркотиків.

Школярі подякували правоохоронцям за цікаву та пізнавальну зустріч.

«Для мене ця інформація була дуже корисною. Я почув, які жахливі наслідки викликає вживання наркотиків. Якщо мені хтось запропонує спробувати наркотики, я відмовлюсь», – сказав ученик 8 класу Олександр.

А школяр Денис зазначив, що серед його друзів немає таких, хто вживає наркотики і він також ніколи їх не вживатиме.

 

Покровський відділ поліції Донецької області

 


Добропольские правоохранители рассказали школьникам о вреде наркотиков и ответственности несовершеннолетних + ФОТО


Добропольские правоохранители рассказали школьникам о вреде наркотиков и ответственности несовершеннолетних + ФОТО


Джерело: сайт міста Добропілля


Агентство недвижимости Дом ДобропольеComForm">
avatar
Наверх