Добропільська міська ЦБС в міжнародному проекті

Переглядів: 557 0 02.05.2020 в 08:30:17 Новини бібліотек
Добропільська міська ЦБС в міжнародному проекті

Добропільська міська централізована бібліотечна система стала учасницею проєкту "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги", що реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи). Партнери проєкту: Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація.

Основна мета проєкту - навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек». Ця методологія була розроблена Публічною бібліотекою м. Чикаго (США) та Публічними бібліотеками м. Орхуса (Данія) за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс.

Добропільська міська ЦБС одна з 33 бібліотек України та Білорусі, яких відібрано незалежним експертним журі для участі в програмі з 103 поданих на конкурс заявок.

Донедавна бібліотеки сприймались суспільством здебільшого в якості книгосховищ або пунктів видачі літератури. Виклики сьогодення змушують змінюватися всі сфери діяльності людини, в тому числі й бібліотечну справу, яку з 2019 року розпорядженням Кабміну віднесено до  креативних індустрій. Внесення змін в нормативну базу – це перший крок в подоланні стереотипів та фундамент для перетворень. Аби бібліотеки набули нового змісту й їх почали сприймати як заклади, що створюють культурну послугу, повинні змінюватись ми, бібліотекарі.

Попереду – півроку навчання, досвід від кращих фахівців України, Данії та Білорусі, перебування в середовищі творчості та креативу, спілкування з колегами. Після інтенсивного мозкового штурму Добропільською міською ЦБС буде створено якісну інноваційну послугу.


Джерело: http://dobro-biblio.com


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Наверх