Ю. Тимошенко провела засідання "круглого столу" з питань соціального захисту працівників та ветеранів вугільної промисловості

Просмотров: 961 2 30.11.2009 в 23:00:47 Новости Украины

   Сьогодні у клубі Кабінету Міністрів України відбулося засідання «круглого столу» під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко На ньому розглянуто питання соціального захисту працівників та ветеранів вугільної промисловості України. Відбулася ділова, чесна, принципова розмова із приводу того, як поліпшити ситуацію щодо безумовного виконання положень, передбачених Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

   Зазначимо, що це вже третя така зустріч із представниками вугільної галузі, починаючи від 25 вересня цього року. 

   Чергове робоче засідання «круглого столу» почалося з виступу глави Кабінету Міністрів України Ю. В. Тимошенко щодо ситуації у вугільній галузі і того, як здійснюється соціальний захист шахтарів. Тему для обговорення підтримали Герой Соціалістичної Праці, Герой України В. Г. Мурзенко із ДП «Свердловантрацит» Луганської області, генеральний директор ДП «Ровенькиантрацит» Луганської області Ю. Є. Зюков, начальник видобувної дільниці ВП «Шахта «Відродження» ДП «Львіввугілля» Львівської області, Герой України С. Є. Руденко, генеральний директор ДП «Макіїввугілля» Донецької області С. М. Толчин, начальник учбового пункту «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» Луганської області, Герой України С. І. Воротніков, бригадир прохідників ВП «Шахта «Бутівська» ДП «Макіїввугілля» В. П. Сидоренко Донецької області, народний депутат України, голова Незалежної профспілки гірників України М. Я. Волинець, керівник громадської організації «Шахтарі України» В. В. Держак. 

   Глава Уряду в своєму виступі зазначила, зокрема, що Кабінет Міністрів України планує в 2010 році виділити 4,4 мільярди гривень на компенсацію до відпускної ціни вугілля до його собівартості. За словами Юлії Тимошенко, відповідний показник закладений в проект держбюджету-2010. Крім того, 7,3 мільярдів гривень, включаючи надання державних гарантій під кредити в 2010 році планується виділити з бюджету на модернізацію і капітальну реконструкцію виробничих фондів у державному секторі вугільної галузі. А 4,2 мільярди гривень буде виділено у вигляді прямих витрат держбюджету на пенсійне забезпечення працівників державного сектора вугільної галузі. На інші виробничі витрати буде виділено ще 3 мільярди гривень. 

   "Це в 2,3 рази більше, ніж було виділено 2009 року на вугільну галузь у цілому", - підкреслила Прем'єр-міністр. Вона відзначила, що 2007 року витрати на держсектор у вугільній промисловості в Україні склали лише 5,8 млрд. гривень.

   "Наступного року ми лише на пенсійне забезпечення шахтарів виділяємо 4,2 мільярди гривень, тобто раніше це означало б - відкласти всі інші проблеми, фінансувати лише цю статтю", - підкреслила глава Уряду.

   Юлія Тимошенко також повідомила, що на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 26 листопада цього року ухвалено рішення про підвищення пенсій шахтарям. Воно прийняте на виконання Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці". Відтак, 163 тисячі пенсіонерів-працівників вугільної галузі отримають доплату у розмірі 28,4 гривні до існуючої пенсії, а 30 тисяч гірників, які мають підземний стаж, - 225 гривень доплати.

   "Таким чином, - сказала Прем’єр-міністр для шахтарів, що мають підземний стаж, мінімальна пенсія з 1 листопада нинішнього року складе 1 тисяча 719 гривень".

   Прем’єр заявила, що Кабінет Міністрів має намір підвищити на 30 відсотків зарплату шахтарям, які працюють по першому розряду тарифної сітки, вже з 1 березня 2010 року. Чому саме з 1 березня? За словами Юлії Володимирівни, саме з наступного березня можна очікувати завершення фінансово-економічної кризи, що дасть можливість повернутися до розгляду питання про підвищення зарплат. «Тому саме з 1 березня ми абсолютно чітко, планово, а не спонтанно розраховуємо ввести 30% плюсом до першого тарифного розряду заробітних плат», - сказала глава Уряду.

   У ході роботи «круглого столу» з шахтарських проблем розмова стосувалася різних аспектів життя трудових колективів. Але жодна проблема не залишилася по за увагою глави Уряду. Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, зокрема, доручила Міністерству праці і соціальної політики України проаналізувати проект нової редакції Кодексу законів про працю з метою недопущення погіршення умов для найнятих робітників. Оскільки у виступах окремих учасників засідання за «круглим столом» прозвучали застереження про те, що окремими народними депутатами робляться спроби зробити довшим робочий тиждень для працівників державних підприємств, коротшим - для приватного сектору, що є, зрозуміло, недопустимим. При цьому Прем’єр-міністр резонно зауважила: "Я прошу ретельно вивчити цей документ, внести до нього розумні правки, аби не вийшло потім: прийняли, і незрозуміло, що з ним робити далі."

   Юлія Тимошенко також доручила Міністерству вугільної промисловості України та Міністерству науки і освіти підготувати проект постанови Кабінету міністрів України про передачу профільних професійно-освітніх установ в управління державних вугільних об'єднань. 

   "Я прошу надзвичайно ретельно підготувати цей документ, щоб ні в якому випадку він не був декларативним. Щоб там були чітко виписані всі нюанси підготовки надійної шахтарської зміни", - зазначила Прем'єр-міністр України.

   У роботі «круглого столу» взяв участь і супроводжував ряд виступів коментарями та актуальними доповненнями Міністр вугільної промисловості України Віктор Полтавець. Тут же були присутні керівники ряду міністерств і відомств держави. Прес-служба Мінвуглепрому


Источник: сайт міста Добропілля
Система комментирования SigComments
avatar
2 vitesse • 15:39:31, 01.12.2009
Та да, а пол Украины за чес головы-каравая готовы идти хоть на край света...На шахту и так сейчас никого не загонишь, а мы давайте еще и уголь положенный "Горным Законом" у них заберем, зар.плату повысим только по "первой сетке", компенсации и так урезали до немогу...И вообще слова такие "компенсации", "пособия"-ПОЧЕМУ НЕ СДЕЛАТЬ ЗАР.ПЛАТУ, ПЕНСИЮ ТАКОЙ - ЧТОБЫ НЕ НАДО БЫЛО НИЧЕГО "КОМПЕНСИРОВАТЬ,ДОТИРОВАТЬ И НАЧИСЛЯТЬ КАКИЕ ТО ПОСОБИЯ"...
avatar
1 dobrepole • 23:05:03, 30.11.2009
"Це в 2,3 рази більше, ніж було виділено 2009 року на вугільну галузь у цілому", - підкреслила Прем'єр-міністр. Вона відзначила, що 2007 року витрати на держсектор у вугільній промисловості в Україні склали лише 5,8 млрд. гривень.
Очередной чес косатой премьерки.

Відтак, 163 тисячі пенсіонерів-працівників вугільної галузі отримають доплату у розмірі 28,4 гривні до існуючої пенсії.
Еще и 40 копеек посчитали.

Прем’єр заявила, що Кабінет Міністрів має намір підвищити на 30 відсотків зарплату шахтарям, які працюють по першому розряду тарифної сітки, вже з 1 березня 2010 року.
А говорили с Нового года. А теперь тянет до с марта, думает чтобы за нее голосовали а она поднимет зарплату. Без нецензурной брани не охота даже комментировать брехню эту и информацию для наивных.
И если поднимут то только для первой сетки. А то, что горнорабочие шахты Алмазная получают по 1600 гривен в месяц ишача в шахте это нормально. За такие деньги в Киеве даже технички смеются.

ComForm">
avatar
Наверх