заказать цветы в Доброполье онлайн

В Україні суттєво спростять процедуру оформлення паспорта

Переглядів: 535 0 06.11.2021 в 08:00:18 Новини України
В Україні суттєво спростять процедуру оформлення паспорта

Відповідні зміни затвердив Уряд.

Державна міграційна служба України повідомила, що Кабінет Міністрів затвердив зміни, які спростять процедуру оформлення паспорта громадянина України. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Нові норми передбачені постановою КМУ № 1109 від 01.09.2021*, яку було розроблено за ініціативи ДМС України.

Ухвалені зміни, зокрема, надають можливість громадянам України:

- оформити ID-картку за місцем звернення, у тому числі – особам, які проживають на тимчасово окупованій території України;

- оформити ID-картку особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід;

- оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;

- одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкового органу;

- оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальним підрозділом направляється відповідне повідомлення та заяви особи).

Крім того:

- під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння РНОКПП особа може подати дані про РНОКПП, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, у тому числі в електронній формі (після запровадження технічної можливості у територіальному органі/ територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб–платників податків);

- особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.

Важливо, що прийнятими змінами спрощено також процедуру встановлення особи  (зокрема - для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України) та збільшено до 3-х років термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником (до внесення змін – 1 рік).

Постанова набирає чинності 2 листопада 2021 року.

* Постанова Кабінету Міністрів України № 1109 від 01.09.2021 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 289 і від 25 березня 2015 р. № 302», — йдеться у повідомленні.


Джерело: https://sud.ua


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Наверх