Фестиваль «Кальміюс» в Добропіллі + ФОТО

Переглядів: 613 0 30.04.2021 в 08:30:15 Новини бібліотек
Фестиваль «Кальміюс» в Добропіллі + ФОТО

24 квітня Центральна міська бібліотека Добропільської міської територіальної громади вдруге приймала в своїх стінах щорічний літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс», який представляє сучасну українську літературу та мистецтво на Сході України і є справжнім брендом Донеччини.

Цьогоріч у Добропілля завітали дитячі письменники Євгенія Пірог, Катерина Кулик та Сашко Дерманський і фольк-рок гурт «Очеретяний кіт».

Євгенія Пірог є кураторкою всеукраїнської ініціативи «Додай читання», волонтерського руху, що популяризує читання серед дітей. Письменниця започаткувала «книжкові шпаківні» – міні-бібліотечки в громадських місцях для вільного користування книжками за принципом «почитай-поверни-подаруй». Євгенія – організаторка чотирьох Національних рекордів України.

Катерина Кулик — дитяча письменниця, прозаїк. Пише дитячі розповіді та казки, що також орієнтовані на дорослих. Авторка увійшла до шорт-листа VII міжнародного літературного конкурсу творів для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» у кількох номінаціях.

Сашко Дерманський є членом Національної спілки письменників України, видав 33 книжки, шість аудіо- та дві інтерактивні книжки. Твори Сашка Дерманського вивчають у школі в молодших і середніх класах. Письменник став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського.

«Очеретяний кіт» — український фольк-рок гурт, заснований у 1995 році. Група була переможцем фестивалю «Червона рута» у номінації «Акустична музика». Кожен музикант одночасно є й автором пісень. 
Зустрітись з митцями в бібліотеку прийшли діти та їхні батьки, шанувальники сучасної української літератури та мистецтва, представники місцевої освітньої та культурної сфери, бібліотекарі та громадські діячі.

День видався насиченим – щире спілкування, відповіді на питання, авторські читання, інтерактиви для дітей, автограф-сесія, фото з митцями та музичні композиції від «Очеретяного кота». Найактивніші учасники отримали подарунки від організаторів фестивалю.

Зважаючи на пандемію, кількість присутніх була обмежена. Але всі охочі доєднались до прямого ефіру літературно-мистецької події на сторінці Центральної міської бібліотеки у Фейсбуці. 

Організаторами фестивалю «Кальміюс» є ГО «Фонд розвитку громади», проведення фестивалю стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID Ukraine. Партнери фестивалю - PEN Ukraine, Isar Ednannia, Управління культури і туризму ДонОДА, Краматорська міська рада. Інформаційна підтримка - Антикризовий медіацентр та Kramatorsk Post
Захід пройшов за підтримки Добропільської міської ради та відділу культури і туризму.


Фестиваль «Кальміюс» в Добропіллі + ФОТО


Фестиваль «Кальміюс» в Добропіллі + ФОТО


Джерело: Добропільська міська рада


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Наверх