Рейтинги Януковича, Тимошенко та Кличка майже зрівнялися

Просмотров: 424 0 23.04.2018 в 11:52:54 Новости Украины
Рейтинги Януковича, Тимошенко та Кличка майже зрівнялися
Якби вибори проходили на початку жовтня 2013 року і Юлія Тимошенко брала б у них участь, то Віктор Янукович отримав би підтримку 24% виборців, Юлія Тимошенко – 21%, а лідер УДАРу Віталій Кличко – 19%. Такі результати нового соціологічного опитування оприлюднила група "Рейтинг".

Окрім того, 7% готові проголосувати за лідера Компартії України Петра Симоненка, 6% – за лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока, 2% – за народного депутата Петра Порошенка. Інших кандидатів підтримало би близько 5% виборців, не підтримало б жодного – близько 4%, не визначилися з вибором – 11%.
У разі, якщо Тимошенко не братиме участі у виборах (а балотуватиметься лідер фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк), то Януковича підтримали б 24% опитаних, 20% – за Кличка, 17% – за Яценюка. Крім того, по 7% отримали би О.Тягнибок і П.Симоненко, 3% – П.Порошенко. Інших кандидатів підтримало би близько 5% виборців, не підтримало би жодного – близько 5%, не визначилися з вибором – 12%.

Як наголошують у прес-релізі "Рейтингу", Янукович залишається одноосібним лідером симпатій на Донбасі, Півдні та Сході країни. Своєю чергою Тимошенко лідирує на Заході, в Центрі та на Півночі, де мало чим поступається їй Кличко, а на Сході навіть має більшу підтримку, ніж у лідера "Батьківщини". Якщо Тимошенко не братиме участі у виборах, то лідерство на Заході та Півночі переходить до Кличка, якому дещо поступається Яценюк.

Найбільше "тих, хто не визначився", – на Донбасі (17%) та Півдні (15%).

"Слід зазначити, що рейтинг Януковича вищий, ніж рейтинг Партії регіонів, найбільш виразно – на Донбасі. Так само рейтинг Кличка вищий за рейтинг УДАРу. Водночас рейтинги "Свободи" і КПУ вищі, ніж рейтинги їхніх лідерів", – зазначають у "Рейтингу".

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович і Кличко, 22% підтримали б чинного президента, 37% – лідера УДАРу. Водночас проти обох проголосували б 12%, не визначилися – 11%, не брали б участі у голосуванні – 18%.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович та Яценюк, 23% підтримали би чинного президента, 30% – лідера "Батьківщини", проти обох – 17%, не визначились – 11%, не брали б участі у голосуванні – 19%.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович і Тимошенко, 24% підтримали б чинного президента, 28% – лідера "Батьківщини". Водночас проти обох проголосували б 19%, не визначились – 11%, не брали б участі у голосуванні – 18%.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович і Тягнибок, 24% підтримали б чинного президента, 22% – лідера "Свободи", проти обох – 23%, не визначились – 12%, не брали б участі у голосуванні – 19%.

У структурі прихильників Кличка домінує молодь. Старших найбільше серед прихильників Симоненка і Порошенка. Більш "чоловічий" електорат мають Кличко і Тягнибок, більш "жіночий" – Тимошенко і Порошенко. Якщо у структурі прихильників Порошенка, Януковича, Симоненка і Кличка домінують жителі міст, то прихильники Тимошенко та Яценюка переважно проживають у селах. Найбільше виборців із вищою освітою у структурі прихильників Порошенка, Тягнибока та Кличка. Ці ж кандидати мають більше заможних прихильників, водночас найбіднішими є виборці Симоненка і Тимошенко.

Дослідження проводили 26 вересня – 6 жовтня 2013 року. Аудиторія дослідження – населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність – 2000 респондентів. Метод дослідження – особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, – не більше 1%.

Нагадаємо: схожі тенденції спостерігаються у результатах останнього соціологічного дослідження Центру Разумкова.

Источник:


avatar