заказать цветы в Доброполье онлайн

СБУ заблокувала масштабний незаконний видобуток вугілля на державному гірничому підприємстві

Переглядів: 1158 0 03.09.2020 в 09:00:31 Новини України
СБУ заблокувала масштабний незаконний видобуток вугілля на державному гірничому підприємстві

Шахтарів змушували працювати в аварійних умовах, що є грубим порушенням законодавства.

У Луганській області Служба безпеки України блокувала діяльність групи осіб, які організували на державній шахті незаконний видобуток та подальшу реалізацію вугілля, чим завдали державі мільйонні збитки. Про це інформує прес-служба відомства.

Як зазначається у повідомленні, оперативники СБУ встановили, що на початку цього року посадовці керівної ланки однієї з шахт ДП «Первомайськвугілля» організували «тіньовий» вуглевидобуток. Для цього на ділянці шахти було прокладено нелегальні вугільні виробітки.

«Шахтарів змушували працювати в аварійних умовах у «забої» 65-85 сантиметрів заввишки, що є грубим порушенням законодавства. «Чорне золото», яке вони видобували, зловмисники не обліковували і збували місцевим підприємцям за готівку. Щодоби шахтоділянка видобувала майже 50-60 тонн необлікованого вугілля. Для приховування злочину, керівництво шахти занижувало офіційні показники видобутку», - зазначено у повідомленні.

У межах розпочатого кримінального провадження співробітники СБ України провели 8 обшуків в адмінбудівлі шахти, в офісі фірми, причетної до нелегальної схеми, на вугільних майданчиках у містах Золоте і Гірське та за місцями проживання фігурантів.

Під час слідчих дій вилучено готівку у сумі 120 тисяч доларів США, бухгалтерську, маркшейдерську, товарно-транспортну документацію, жорсткі диски комп’ютерів, які місять інформацію про офіційні та фактичні обсяги видобутої та реалізованої вугільної продукції, три вантажні автомобілі та іншу техніку. Крім цього на вугільних майданчиках виявлено майже 1,2 тисячі тонн незаконно видобутого та підготовленого до «тіньової» реалізації вугілля.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України.


Джерело: https://sud.ua

Мітки: шахта, уголь
avatar
Загрузка...
Наверх