заказать цветы в Доброполье онлайн

З 1 січня ФОПам скасували ведення книги обліку доходів

Переглядів: 281 0 04.01.2021 в 10:00:28 Новини України
З 1 січня ФОПам скасували ведення книги обліку доходів

Відповідний наказ Мінфіну про скасування Книги обліку доходів для фізосіб-«єдинників» набрав чинності.

1 січня набрав чинності наказ Міністерства фінансів №728 щодо скасування Книги обліку доходів. 

Так, документом скасовується наказ МФУ від 19.06.2015 р. №57, яким було затверджено:

  • форму Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками ПДВ) та Порядок її ведення;
  • форму Книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ) та Порядок її ведення.

З 1 січня 2021 року запрацював Наказ № 578 та саме з цієї дати скасовано форми книг. 

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 р. фізособи-«єдинники» І та ІІ груп та «єдинники» ІІІ групи – неплатники ПДВ будуть вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. А фізособи-«єдинники» ІІІ групи (платники ПДВ) - у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Тобто з початку року всім ФОП-«єдинникам» І-ІІІ груп скасували ведення Книг обліку. При цьому облік вести, все ж таки, буде треба, і робити це можна буде в паперовому та/або електронному вигляді.

Зауважимо, що за п. 7 Порядку №579 Книга обліку зберігається у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис. Вимоги щодо зняття з реєстрації книг в Порядку не встановлено. Тобто з 1 січня 2021 року через перехід на ведення обліку доходу у довільній формі ФОП-«єдинники» можуть не вести Книгу, але мають її зберігати ще 3 роки. 


Джерело: https://sud.ua


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Наверх