Добропольчан предупреждают о начале развития карантинного сорняка - амброзии полыннолистной

Переглядів: 722 0 24.05.2019 в 10:30:36 Новини Держпродспоживслужби
Добропольчан предупреждают о начале развития карантинного сорняка - амброзии полыннолистной

Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і листя опушені, квітки жовтого кольору, зібрані в колосоподібні суцвіття на вершинах гілок. Насіння амброзії – несправжній плід обернено - яйцеподібної форми з 5-10 шипами навколо верхньої частини та одним більшим у цент рі. Розмножується вона насінням, яке утворюється у великій кількості. Одна рослина може давати до 80-100 тис. насінин, схожість яких у ґрунті – до 40 років. Проростає амброзія в травні-червні.
Період цвітіння – з серпня до настання заморозків.
Шкідливість. Амброзія полинолиста – злісний карантинний бур’ян – завдає особливо значних втрат сільському господарству. Її рослини виробляють величезну кількість пилку та насіння. Квітковий пилок дуже небезпечний і шкідливий для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Крім того, розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія здатна в польових умовах витіснити і пригнічувати культурні рослини та бур’яни. Від надмірного висушування й виснаження ґрунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижується, а при великому забур’яненні – культурні рослини гинуть.
Амброзія засмічує усі польові культури, особливо просапні і зернові. Розповсюджена вона також біля дворищ, на присадибних ділянках, луках, пасовищах, у садах і лісосмугах.
Добре росте на узбіччях доріг, по берегах рік і ставків, на пустирях, канавах та інших землях, що не обробляються.
Методи боротьби. В умовах нашої області ефективними способами боротьби з амброзією полинолистою є виривання поодиноких рослин із корінням та скошування до початку цвітіння, а також хімічна обробка. Бур’ян дуже чутливий до багатьох видів гербіцидів, тому при своєчасному їх використанні, а це фаза від 2 до 6 листочків, можна повністю нівелювати ріст амброзії в посівах.
Дуже важливо знищувати амброзію там, де ви живете, працюєте або навчаєтесь. Не будьте байдужі! Наведемо порядок у власній оселі спільними зусиллями!
Наталія Миколаївна Дементьєва - державний фітосанітарний інспектор


Джерело: сайт міста Добропілля

ComForm">
avatar
Наверх