Конкурс серед вчителів загальноосвітніх шкіл Донецької області до участі у проекті "Зелена школа-зелена країна"

Просмотров: 747 0 13.02.2011 в 11:32:42 Новости группы

Конкурс серед вчителів загальноосвітніх шкіл Донецької області до участі у проекті "Зелена школа-зелена країна"


Донецький молодіжний дебатний центр запрошує вчителів та учнів до участі у проекті "Зелена школа-зелена країна". Учасники проекту навчаться заощаджувати енергію, що використовується для освітлення та опалення власних домівок та шкіл та поділитись досвідом з своїми батьками та однолітками.

В рамках проекту заплановане навчання для вчителів з методики роботи по темі енергозбереження, навчання для школярів з проведення аудиту використання енергії, міні-досліджень та шкільних заходів з енергозбереження. Всі учасники проекту будуть забезпечені методичними, навчальними та робочими матеріалами.

Для участі у проекті школи будуть запрошуватись на основі конкурсу. Зацікавленим вчителям необхідно заповнити анкету і надіслати її факсом, електронною поштою чи звичайною поштою до офісу Дебатного центру до 25 лютого 2011 року. Анкету можна завантажити на сайті організації www.cent.dn.ua

Вимоги до кандидатів:
• Значна мотивація до роботи за напрямком екологічної освіти;
• Бажання працювати організатором акції з енергозбереження у власній школі;
• Бути готовими до сприйняття нової інформації та навчання;
• Мати добрі організаторські здібності;
• Здатність працювати у відповідності до часових обмежень;
• Можливість та бажання організувати та провести акцію з енергозбереження за участю команди з 25 школярів 6-7 класів.

За результатами конкурсу буде запрошено 25 вчителів, які пройдуть навчання на семінарі за методикою організації та проведення акції з енергозбереження в школі та отримають робочі зошити на кожного учня та методичне керівництво для вчителя.

Робота вчителів не оплачується.

Метою проекту "Зелена школа-зелена країна" є виховання екологічної свідомості у школярів 25 вибраних шкіл Донецької області шляхом проведення шкільних акцій з енергозбереження.

В рамках проекту заплановано:
• Навчання для вчителів з методики організації та проведення акції з енергозбереження в школі
• Всі учасники проекту, вчителі та учні забезпечуватимуться матеріалами для роботи за проектом;
• Проведення заходів з енергозбереження в 25 школах за участю школярів 6-7 класів;
• Заключний семінар для вчителів для обміну найкращими практиками.

Запропонований проект передбачає проведення заходів з енергозбереження в 25 школах області, які включатимуть навчання, проведення міні-досліджень з енергоефективності та поширення результатів серед однолітків. Безпосередніми учасниками заходів будуть діти. Під час виконання завдань та проведення досліджень діти отримають інформацію та сформують відповідні навички поведінки, що дозволять зберігати енергію.

В кожній школі буде сформовано 1 команду, що складатиметься з 20-25 учнів 6-7 класів. Команда зустрічатиметься щонайменше 1 раз на тиждень, для проведення спільної роботи за проектом, обговорення зібраної інформації та планування наступних кроків. Школярі розпочнуть діяльність з аудиту використання енергії у власній квартирі чи будинку, зроблять висновки та разом з сім’єю почнуть практично діяти задля заощадження енергії, в результаті діти на практиці переконаються, що економити енергію необхідно та ще й вигідно. Після завершення аудиту використання енергії вдома, команда працюватиме над проведенням аудиту в школі, це дозволить дітям власноруч провести дослідження кількості споживаної енергії в школі, де вона втрачається, що можна зробити для її економії. Аудит використання енергії в школі передбачає різноманітні заходи, що виконуватимуться дітьми, такі як опитування, анкетування, інтерв’ювання директора та адміністрації школи, проведення інформаційної кампанії для школярів та інше. Таким чином, в проекті безпосередньо будуть задіяні команди школярів та опосередковано їх батьки, учні та педагоги пілотних шкіл.

Проект дозволяє в формі проведення позакласних занять надати дітям та їх батькам основну інформацію щодо енергозбереження та довести дослідним шляхом ефективність дій з енергозбереження на різних рівнях, як у власній оселі, так і в школі.

Проект реалізується за підтримки Фонду Східна Європа за рахунок коштів, наданих Фондом Євразія та Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID).

Контакти:
Донецький молодіжний дебатний центр
пр. Ілліча 79 офіс 31, 062 3859839, 062 3457791, [email protected], www.cent.dn.ua

Источник: сайт міста Добропілля

Система комментирования SigComments
ComForm">
avatar
Наверх