Противопожарное состояние объектов образования

Просмотров: 802 0 29.08.2012 в 10:28:04 Информация МЧС

  Противопожежний стан закладів освіти.  

    На території обслуговування Добропільського міського сектору Головного управління Держтехногенбезпеки у Донецькій області знаходиться 64 навчальних заклади (2 з нічним перебуванням дітей), з них 34 дошкільні заклади. Інспекторським складом Добропільського міського сектору за поточний рік були проведені планові та частково позапланові перевірки даних об’єктів.

    На сьогоднішній день протипожежні заходи капітального характеру зовсім не виконуються. Немає жодного закладу, на якому виконаний повний комплекс протипожежних заходів і вирішені всі питання безпечного перебування людей. Залишаються невиконаними 684 протипожежних заходи, які запропоновані приписами органів Держтехногенбезпеки.

    Не проводиться робота щодо вирішення питання по забезпеченню об'єктів автоматичними системами протипожежного захисту, які сприяють своєчасному виявленню пожеж та дозволяють у багатьох випадках запобігти загибелі людей та нанесенню значних матеріальних збитків. Так з 64 закладів, системою автоматичної пожежної сигналізації обладнані лише ЗОШ – інтернат (спальний корпус), але установка пожежної сигналізації знаходиться в непрацездатному стані та не обслуговується, сигнал від контрольного – приймального приладу не виведений  на пульт централізованого спостереження.  В порівнянні з минулими роками  ситуація з автоматичною пожежною  сигналізацією та системою оповіщення людей на випадок пожежі залишається незмінною.

    На 2 об’єктах електромережа потребує негайної заміни (ЗОШ №14, ЗОШ, с. Шилівка), 4 об’єкти  не забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності, а саме: ЗОШ, с. Шилівка,  ЗОШ, с. Світле,  ЗОШ, с. Ганнівка,  ЗОШ, с. Золотий Колодязь, ЗОШ, с. Никанорівка.

    Всі вище перелічені порушення можуть призвести до виникнення пожеж, в тому числі великих та резонансних.

    В порівнянні з минулим роком треба відмітити й позитивні зміни. Ведеться робота в напрямку проведення ремонтів, технічного обслуговування та заміни застарілого електрообладнання, проведено заміну електромереж в трьох навчальних закладах. Добре налагоджена робота з забезпеченням закладів освіти Добропільської міської ради сертифікованими вогнегасниками та їх технічного обслуговування.

    Слід пам'ятати ще й про те, що профілактика пожеж, як і інших робочих проблем, - справа не тільки керівників установ. Необхідно усвідомити, що тільки сумлінне виконання кожним працівником своїх обов'язків на підставі суворого дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці обумовлює надійну профілактику пожеж.    

Добропільський міський сектор Головного управління Держтехногенбезпеки в Донецькій області


Источник: сайт міста Добропілля
Система комментирования SigComments
ComForm">
avatar
Наверх