заказать цветы в Доброполье онлайн

В Україні можуть заборонити виробництво азбесту: законопроект

Переглядів: 286 0 11.04.2021 в 09:00:20 Новини України
В Україні можуть заборонити виробництво азбесту: законопроект

Радуцький пояснив, навіщо забороняти виробництво азбесту.

В Україні можуть заборонити виробництво азбесту, який використовується при виготовленні шиферу. Відповідна норма міститься у статті 27 законопроекту «Про систему громадського здоров’я» (реєстр. № 4142 від 22.09.2020).

Автором законопроекту є Михайло Радуцький, голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

04.02.2021 законопроект було прийнято Верховною Радою у першому читанні, проте до другого читання до нього надійшло майже 900 поправок.

Відповідно до статті 27 проекту акту у технологічних процесах та під час здійснення будівельно-монтажних робіт на будь-яких об'єктах забороняється виробництво і використання азбесту незалежно від виду, а також азбестовмісних виробів і матеріалів. Заходи безпеки і захисту від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що містять азбест визначаються державними медико-санітарними правилами.

Коментуючи у ЗМІ можливу заборону Михайло Радуцький пояснив, що згідно з Директивою ЄС Україні необхідно відмовитися від виробництва азбесту. За його словами ще у 2017 Міністерство охорони здоров’я видавало наказ, яким заборонялося використання азбесту, проте він не був реалізований через позицію Мін’юсту. У разі ухвалення законопроекту депутати можуть надати виробникам азбесту максимальний перехідний період в один рік.


Джерело: https://sud.ua


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Загрузка...
Наверх