Тренінг «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни» з освітянами міста Добропілля

Переглядів: 1197 0 16.11.2015 в 13:49:47 Освіта
Тренінг «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни» з освітянами міста Добропілля

У відділі освіти Добропільської міської ради 11.11.2015 відбувся тренінг на актуальну тему: «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни», який провів координатор програми по мінам/ВПВ Харківського відділення Товариства Червоного Хреста України Сергій Панасенко. В якості слухачів були запрошені представники міського методичного кабінету відділу освіти Добропільської міської ради, заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста, а також вчителі «Захист Вітчизни».  

Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття. В умовах збройного конфлікту на Сході країни натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, на узбіччі доріг, на порослих травою шляхах, біля місць колишньої дислокації блокпостів та проведення бойових, в окопах, траншеях, старих покинутих будівлях, розбитій бездоглядній бойовій техніці, на полі, у лісосмузі, на власному городі й навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то ідентифікувати саморобну вибухівку на вулицях міст і селищ набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами украй актуальним.

В Україні на теперішній час існує небезпека, яку несуть міни та вибухонебезпечні пережитки війн з часів Другої світової війни. Вибухи на воєнних складах стають причиною розповсюдження великої кількості боєприпасів, що не розірвалися. 2014 рік - конфлікт у Східній Україні (Донецька та Луганська область) залишає після себе безліч мін, мін-пасток та інших вибухонебезпечних пристроїв. В зоні АТО рахунок закладеним мінам вже йде на десятки тисяч, мирні жителі в зоні конфлікту позбавлені умов нормального життя: відсутній доступ до джерел водопостачання, зруйнованих об'єктів інфраструктури, медичного обслуговування, навчальних закладів.

Ведучий докладно розповів слухачам про різновиди мін, саморобних вибухових пристроїв, невикористаних боєприпасів, мін-пасток, мін-сюрпризів, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки, коробки від цукерок, книжки або речі, що привертають увагу, окремо наголосив на ознаках небезпечних зон, розповів про маркувальні знаки та пояснив правила і чіткий алгоритм дій і безпечної поведінки в зонах ризику. Під час тренінгу значна увага приділялась наслідкам для постраждалих від вибухових пристроїв. Це і фізичні, і психологічні, і соціально-економічні наслідки, як для окремої людини, так і для суспільства в цілому (поранення, інвалідність, депресії, втрата годувальника, пошкодження майна, інфраструктури тощо).

Подальше проведення профілактичних заходів та просвітницької діяльності серед учасників навчально-виховного процесу закладів освіти щодо безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів залишається вкрай необхідним.


Тренінг «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни» з освітянами міста Добропілля


Тренінг «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни» з освітянами міста Добропілля


Тренінг «Міни та вибухонебезпечні пережитки війни» з освітянами міста Добропілля


Джерело: сайт міста Добропілля


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Наверх