В Доброполье проходит выставка-вдохновение "Япония в традициях и стереотипах»

Просмотров: 516 0 07.09.2017 в 11:00:40 Творчество
В Доброполье проходит выставка-вдохновение

З нагоди року Японії в Україні АРТ-територія в Добропільській ЦМБ запрошує на виставку-натхнення «Японія в традиціях та стереотипах».

Почати знайомство з країною сонця, що сходить можна з «фото-міксу». Тут представлені найбільш поширені, в нашому розумінні, японські мистецтва, символи, винаходи.

Всім нам добре відомий такий винахід японського музиканта, як караоке. Ця розвага швидко стала популярною у всьому світі. І хоч стара добра традиція співати в компанії все ще як і раніше жива, останнім часом в Японії з'являються караоке-кімнати, розраховані на одного співака. Новий сервіс називається One Kara, «приватна кімната для караоке для одного», і дозволяє насолоджуватися своїм вокальною майстерністю без страху осуду з боку слухачів.

В усьому світі набувають поширення і популярності види японського мистецтва. Деякі з них вправно опанували й добропільські майстрині. Людмила Діденко, Ольга Шуман та Тетяна Хоружий діляться своєю творчістю в «арт-вітрині».

Канзаші, не дивлячись на поважний вік, знайшли місце в сучасному гардеробі та стали улюбленцями багатьох дівчат по всьому світу. Історія цих дивовижних прикрас сягає 13 000 р. до н.е. Тоді волосся скріплювали тонкими паличками, які встромляли в зачіску. Оскільки ніяких інших прикрас на шиї і зап'ястях японці не носили, шпильки для волосся були єдиним способом додати у вигляд оригінальність і підкреслити багатство і знатність їх власника або власниці. Відтоді з’явилось багато різновидів жіночих прикрас для волосся, а техніки їх створення перетворилися на ціле мистецтво. Цумамі-канзаші являють собою складні, багатоярусні аплікації і навіть гірлянди з квітів, листя і метеликів. Головна відмінність цумамі-канзаші від інших видів прикрас як раз і полягає в складній і кропіткій техніці їх виготовлення. Для цього шовк нарізали маленькими клаптиками, які потім особливим чином защипували спеціальним пінцетом в трикутні пелюстки, з яких збирали композиції. Не дивно, що таке незвичайне мистецтво набуло популярності і в інших частинах світу.

Ще один вид японського мистецтва – АМІГУРУМІ - в'язання на спицях або гачком маленьких м'яких звірят і людиноподібних істот. Чим же відрізняється класична амігурумі від звичайної в'язаній іграшки? Перша відмінна риса - це характерні пропорції: велика голова з великими очима і маленьке тільце з короткими тонкими лапками. Адже велика голова і маленьке тільце підсвідомо асоціюється з немовлям, а значить викликає розчулення і радість. Саме тому класичні амігурумі завжди мають округлу форму. Ще одна характерна риса амігурумі - це їх розмір. Класичні амі-фігурки не перевищують 8 -10 см в довжину або ширину, при цьому їх мінімальний розмір практично не обмежений: відомі умільці, які виготовляють іграшки розміром 1 см і навіть менше.

Одночасно простою і надзвичайно глибокою є література країни самураїв. Неначе нитка дорогоцінних перлин протягнулася з глибини століть низка немеркнучих скарбів літературної спадщини. Працівниці Центральної бібліотеки зібрали найкращі зразки японської літератури. До уваги користувачів у «літературному куточку» представлені перша писемна пам’ятка японської поезії «Манйошю», збірки японської класичної поезії та твори нової зірки, що зійшла на небокрай сучасної японської літератури Муракамі Харукі.

Все це, та багато чого цікавого, яскравого, пізнавального та незвичайного ви можете знайти на тематичній виставці «Японія в традиціях та стереотипах». Завітавши до бібліотеки, ви можете не тільки познайомитись з зібраними матеріалами, а й додати ваші власні надбання, наприклад поезії в стилі танка і хоку, фотографії, рецепти та враження, а можливо витвори мистецтва в японському стилі. До зустрічі в бібліотеці!

 


Источник: http://mrd.gov.ua
Новости по теме:


avatar
Наверх