заказать цветы в Доброполье онлайн

У Добропiльському районi пройшов «Обряд першого снопа» + ФОТО

Переглядів: 263 0 04.07.2020 в 10:30:10 Новини підприємств
У Добропiльському районi пройшов «Обряд першого снопа» + ФОТО

02 липня, на базі СТОВ «Торецьке» відбувся практичний семінар-нарада з питання організації збирання ранніх зернових культур та забезпечення пожежної безпеки під час збирання врожаю 2020 року аграріями району.

До участі у семінарі були запрошені керівники, спеціалісти сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району.
Почесними гостями заходу були: Артем Чаган, директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації, Олександр Баранник, голова Добропільської райдержадміністрації, Юрій Середа, голова Добропільської районної ради, Володимир Кучеріненко, Шахівський сільський голова, Віталій Донець, начальник 19 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області.

З давніх-давен і до наших днів зберігається в Україні обряд першого снопа – зажинків, який символізує початок жнив і поєднує поезію хліборобської праці та вірування наших предків у невичерпну силу і щедрість рідної землі.
Свято відкрив народний фольклорний ансамбль «Світанок» та народний вокальний колектив «Камертон» Світлівського БНТ, у виконанні яких пролунали українські народні пісні та було проведено «Обряд першого снопа».

Зі святом першого снопа і початком збирання ранніх зернових аграріїв району привітали почесні гості, бажаючи аграріям щедрого і вагомого хлібного короваю, відзначаючи, що аграрії району якісно та організовано проведуть збирання зернових, і в засіки країни буде закладений гідний врожай. «Від цього залежить матеріальний добробут району в цілому, сільгоспвиробників і наших громадян. Шановні хлібороби, трудівники полів, бажаю вам сприятливих погодних умов і в оптимальні строки провести жнива».

Гостей та учасників семінару зустрічав господар – керівник СТОВ «Торецьке» Володимир Голованьов. До речі, господарство в цьому році відзначає 20-ту річницю з дня заснування, і всі 20 років його очолює один керівник, Володимир Голованьов.
Привітавши присутніх, керівник господарства розповів про сільськогосподарську техніку, яка використовується на полях підприємства, та яку всі присутні мали змогу побачити. Також учасники мали змогу безпосередньо оглянути поля озимої пшениці, ячменю та озимого гороху.
Учасники семінару детально обговорили організаційні аспекти проведення жнив у поточному році, проаналізували готовність до проведення збирання ранніх зернових та зернобобових культур, закупівлю та стан техніки.

Важливим питанням під час проведення збирання врожаю є дотримання пожежної безпеки та збереження врожаю від вогню.
Віталій Донець, начальник 19 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Донецькій області, доповів про організацію гасіння пожеж, закликав всіх керівників сільгосппідприємств дуже уважно віднестися до цього питання, адже вогонь може не тільки завдати збитків врожаю, а й що саме головне – стати причиною загибелі людей.
Під час навчань рятувальники відпрацювали різні методи та способи: від застосування первинних засобів пожежогасіння до залучення потужної пожежно-рятувальної техніки. Під час тренування учасники відпрацювали злагодженість дій щодо гасіння пожежі в природних екосистемах, а також перевiрили оперативну готовність особового складу і пожежно-рятувальної техніки до дій за призначенням.


У Добропiльському районi пройшов «Обряд першого снопа» + ФОТО


У Добропiльському районi пройшов «Обряд першого снопа» + ФОТО


У Добропiльському районi пройшов «Обряд першого снопа» + ФОТО


У Добропiльському районi пройшов «Обряд першого снопа» + ФОТО


Джерело: http://dobrda.gov.ua
avatar
Загрузка...
Наверх