Нові штрафи для водіїв: назвали вражаючі суми

Просмотров: 571 0 22.05.2019 в 11:00:40 Новости Украины
Нові штрафи для водіїв: назвали вражаючі суми

В Україні з 27 вересня за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год водій буде зобов’язаний заплатити штраф до 3,4 тисячі гривень. Раніше за подібне правопорушення потрібно було заплатити 510 гривень.

Якщо водій став винуватцем ДТП і зник з місця злочину — штраф від 255 гривень до 3,4 тисяч гривень, крім того, передбачається позбавлення прав строком до 6 місяців. За водіння без посвідчення водія «світить» штраф у сумі 20,4 тисячі гривень, а повторне порушення водій заплатить вдвічі більше.

Штраф за неправильне паркування.

Якщо водій не сплатив за паркомісце, йому загрожує штраф 100 гривень. Згодом за неправильну парковку обіцяють карати ще жорсткіше. Так, у разі порушення правил доведеться віддати від 255 до 1700 гривень.

Тепер на місці водії платити не будуть — за адміністративні порушення інспектори не мають права брати готівку. Крім того, вводиться система заочного штрафування (на підставі фото) і відеофіксації. Оповіщення будуть приходити у вигляді СМС-повідомлень або квитанцій на лобовому склі.

Без ременя, але зі штрафом

Сьогодні штрафи за порушення елементарних правил дорожнього руху мінімальні. Наприклад, за непристебнутий ремінь чи відсутність мотоциклетного шлема українці платять усього 51 гривню. Депутати переконані, що ці санкції слід зробити жорсткішими та в десятки разів підняти штрафи. «Більшість громадян, а саме 66% підтримують посилення відповідальності за ігнорування ременів безпеки, про що свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного дослідницькою компанією Ipsos у рамках проекту «Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні» влітку 2016 року», — зазначено в пояснювальній записці.

Штраф за непристебнутий ремінь може зрости, за проектом парламентарів, до 850 гривень.

Наразі законопроект розглядають у Верховній Раді. Спеціалісти кажуть, цілком імовірно, що усі ці зміни ухвалять вже найближчим часом.


Источник: https://sud.ua


Загрузка...avatar
Загрузка...
Наверх