Близько 80% дітей-втікачів йдуть з дому від власних батьків (ФОТО, ВІДЕО)

Переглядів: 965 0 16.12.2016 в 17:09:54 Новини Донбасу
Близько 80% дітей-втікачів йдуть з дому від власних батьків (ФОТО, ВІДЕО)

Про те, як попередити втечу дитини з дому або навчального закладу, сьогодні говорили в обласному главку під час спільного форуму поліції, ЮНІСЕФ, обласної та місцевої влади, Фонду розвитку Маріуполя та психологів.

Начальник відділу управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області Костянтин Ликов розповів, що з початку року до поліції надійшло 382 заяви про зникнення дитини. Найчастіше родини або навчальні заклади залишали діти віком 13-15 років – 38% від усіх зниклих. 23% втікачів або зниклих – малеча від 1 до 9 років, 20% - 16 – 18 років. Що стосується гендерного принципу, то він відрізняється не сильно – 53% втікачів – це хлопці.

А очільник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін наголосив, що в зоні проведення антитерористичної операції такі повідомлення відносяться до надзвичайних ситуацій.

- За кожним таким випадком за тривогою підіймається весь територіальний підрозділ поліції. У той час, коли ми маємо нести свої функціональні обов’язки, боротися зі злочинністю, виконувати завдання, які нам ставить командування АТО, ми шукаємо цих дітей, - розповів він.

До пошуків задіються всі – працівники кримінальної поліції, ювенальної превенції, наряди поліції, які несуть службу на вулицях населених пунктах, залізничних та автовокзалах, блокпостах тощо.

Тут важлива кожна секунда – окрім небезпеки, яка очікує на дитину зазвичай у мирному регіоні, на Донеччині загроза є ще більшою – зброя та бойові припаси, які скупчуються у регіоні.

Близько 91% безвісти зниклих дітей були розшукані поліцейськими «за гарячими слідами» протягом доби. Окрім того, приблизно 5% зниклих – це ті маленькі діти, які загубилися на вулиці через неувагу власних батьків – граючись на вулиці, знаходячись у громадського транспорті, магазинах, ринках тощо. Як правило, таких дітей правоохоронці розшукують протягом години.

Найважливіша умова та одночасно фактор, який впливає на ефективність пошуків, – максимально оперативне звернення до поліції. Нерідко, коли батьки вирішують шукати малечу власними силами, у результаті тільки втрачають дорогоцінний час.

Але найстрашніше, коли власні батьки не звертають уваги, що дитина затрималась, повертаючись зі школи чи від друзів. Від її зникнення проходить 10-12 годин, нерідко – кілька діб. Так, у Торецьку батько 15-річної дівчини звернувся до поліції на 5(!) добу після того, як вона зникла. У Слов’янську чоловік повідомив про зникнення сина, лише через два тижні. Хлопець встиг побувати у сусідній області та опинитися у лікарні з бронхітом. На щастя, вони не стали жертвами зловмисників чи нещасного випадку.

80% дітей пішли не з виховних закладів, а просто втекли від власних батьків. У більшості випадків – це результат недбалого ставлення дорослих до неповнолітніх, нехтування їхніми проблемами та байдужість до того, що відбувається у їхньому житті. Найчастіше, коли дитина мріє про самостійне життя – це не причина, а тільки привід для того, аби залишити домівку, де їй не затишно, де батьки у деяких випадках не створили умов для її проживання, а у деяких – просто роблять усе можливе, аби дитина зникла з їхнього життя.

11 разів ті діти, яких знаходили поліцейські та повертали додому чи виховного закладу, йшли знов. Сьогодні нерозшуканими залишаються 12 дітей. Але є оперативна інформація, що більшість з них перебувають на окупований території, куди втекли самостійно або їх вивезли родичі чи близькі.

Під час форуму Костянтин Ликов наголосив, що коли дитина залишається без догляду дорослих, лишає домівкою чи виховний заклад, вона може не тільки сама скоїти правопорушення, а й стати жертвою злочину. Тому важливо, аби і поліція, і суспільство доклали максимум зусиль для попередження втечі дитини з дому чи навчально-виховних закладів. А для цього необхідно викоренити ті причини, які штовхають їх на це.


Джерело: https://dn.npu.gov.ua/uk/publish/article/383189


Агентство недвижимости Дом Добропольеavatar
Наверх