Нововведения в налоговой сфере от 12.112013г.

Просмотров: 511 0 23.06.2017 в 19:19:13 Новости налоговой
Нововведения в налоговой сфере от 12.112013г.

Використовуйте можливість звірки з податковою інспекцією

Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що у 2013 році громадяни не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Обов’язок сплати фізичними особами податку за 2013 рік не відмінено, а лише перенесено на 2014 рік.

  За час, що залишився до початку 2014 року, з метою формування реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та забезпечення взяття на облік таких платників податку працівниками податкової до кінця 2013 року проводять звірку з власниками житлової нерухомості щодо кількості об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у їхній власності, та розмірів житлової площі таких об'єктів.
Будь-який власник об'єктів житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об'єктів може до 31 грудня 2013 року (включно) звернутися до інспекції щодо проведення такої звірки. 

 

Розпочинайте власну справу у правовому полі

  Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує що, підприємницьку діяльність в Україні можуть здійснювати як юридичні особи так і фізичні особи – підприємці. Для здійснення будь-якого виду підприємницької діяльності необхідною умовою є державна реєстрація. В Україні державну реєстрацію здійснюють державні реєстратори Державної реєстраційної служби. Термін державної реєстрації юридичних осіб – не більше 3 робочих днів; фізичних осіб – не більше 2 робочих днів з дати надходження документів для проведення державної реєстрації.

  Нагадуємо, що згідно зі статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання тягне за собою накладення штрафу. Крім того інформуємо, що з 1 січня 2014 року добровільно зареєструватись платником ПДВ або єдиного податку можна буде без відвідування органу Міндоходів. Для цього слід буде подати держреєстратору, як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення держреєстрації юрособи або фізособи - підприємця, відповідну заяву для реєстрації платником ПДВ або обрання спрощеної системи оподаткування. Такі новації передбачені Законом України від 05.09.2013 р. № №441- VII.

  

Набули чинності нові правила оцінки нерухомого та рухомого майна

 

  Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, відповідно до Податкового кодексу України для оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу об’єкта нерухомого та рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

  Під час проведення операцій з відчуження об’єктів нерухомого та рухомого майна нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни), спадщини об’єктів такого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету податку.

  1 листопада 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 р. № 231, згідно з якою таку оцінку зможуть здійснювати лише спеціалізовані суб’єкти оціночної діяльності, які мають відповідний сертифікат на здійснення такої діяльності.
І з зазначеної дати громадяни України можуть укладати будь-які угоди з нерухомістю, у тому числі з землею, та рухомим майном (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) виключно за наявності спеціальної оцінки для цілей оподаткування.

 

 

Скасовані довідки про відсутність за межами України валютних цінностей та майна

  Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє що, Міндоходів та Нацбанк спільним листом від 28.10.2013 р. № 22-394/7/99-99-22-03-01-17, № 28-311/1977 відкликали і скасували спільний лист Нацбанку від 09.01.98 р. № 13-226/53-188, ДПАУ від 09.01.98 р. № 206/10/22-0117, Держмитслужби від 12.01.98 р. № 11/3-247. Відкликаним листом були, зокрема, затверджені форми:

— довідки про відсутність валютних цінностей та майна за межами України (далі — довідка);
— журналу обліку видачі таких довідок.

  У скасованому листі було встановено, що незалежно від строків подання бухгалтерської звітності органи ДПС повинні були на вимогу суб’єктів підприємницької діяльності, які планують провадження зовнішньоекономічної діяльності та не мають валютних цінностей і майна за межами України, реєструвати довідки.
Зареєстровані довідки були підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями банками України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.
Так як законодавство змінилося: для митного оформлення така довідка не потрібна. У зв’язку з цим і зазначений лист відкликано. 

 

Всеукраїнська акція „Права та обов’язки”

 

  Всі платники, які завітали в п’ятницю08.11.2013року, до Центру обслуговування платників податків Добропільської ОДПІ отримали брошуру „Права та обов’язки платника податків та контролюючих органів”, розроблену фахівцями Міністерства доходів та зборів. Брошура містить декілька розділів, в яких розміщено основні витяги із законодавства. Платники можуть прочитати як про свої права і обов’язки, так і посадових осіб контролюючих органів.

  Завдяки такій тематичній брошурі платники зможуть відстоювати свої права при спілкуванні з працівниками органів доходів та зборів, особливо у випадках можливих корупційних проявів. Зокрема, у брошурі зазначено телефон антикорупційного сервісу Міндоходів „Пульс”, за яким платники можуть поскаржитися на протиправні дії працівників відомства. 

 

Физическим лицам – плательщикам единого налога платежные терминалы устанавливать не обязательно

 

  Добропольская ОГНИ ГУ Миндоходов в Донецкой области сообщает что, платежный терминал стал вполне привычным атрибутом жизни для физических лиц и субъектов хозяйствования, а государство прилагает усилия для дальнейшего распространения карточных расчетов.
Согласно Закону о платежных системах, субъекты хозяйствования обязаны обеспечить потребителям возможность осуществления расчетов за проданные товары или оказанные услуги электронными платежными средствами не менее трех платежных систем. Одна из которых должна быть многоэмитентной, платежной организацией которой является резидент Украины.
Субъекты малого предпринимательства, осуществляющие деятельность в сфере продажи товаров, общественного питания и услуг, которые используют в соответствии с законом регистраторы расчетных операций (РРО) должны применять платежные терминалы при расчетах.
Обязательность использования терминалов предусмотрена для тех, кто применяет РРО. Поскольку физлицами-единщиками РРО не применяется, то соответственно не является обязательным и использование терминалов. 

 

Загальносистемникам можна вести стару форму Книги до кінця 2013 року

  Міндоходів рекомендує фізичним особам-підприємцям на загальній системі оподаткування продовжувати ведення Книги обліку доходів і витрат, за формою затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 №1025, до кінця 2013 року, а з 01.01.2014 року зареєструвати та вести Книгу обліку доходів і витрат за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 16.09.2013 №481.
У разі реєстрації в 2013 році Книги за зміненою формою, фізична особа-підприємець при заповненні та поданні податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний період повинна врахувати показники Книги за старою формою, що велась нею протягом звітного року до дати реєстрації нової Книги.

 

Ліцензії на алкоголь та тютюн видаватимуть у кожному Центрі обслуговування платників 

  Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє, щоб отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, підприємцям необхідно подати заяву до Головного управління Міндоходів в Донецькій області або до Центру обслуговування платників податків за місцем проведення торговельної діяльності. Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі. У разі недостовірності даних у поданих документах, приймається рішення про відмову у видачі ліцензії. Ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів від дня одержання документів. За видачу ліцензії справляється плата в розмірі, встановленому законодавством. При прийнятті платіжного доручення, перевіряється наявність штампа банку, інформації про призначення платежу та правильність номера рахунку. Підготовлені до видачі ліцензії видаються заявникові при пред'явленні ним документа, що посвідчує особу (для фізичних осіб), або уповноваженому на те представнику заявника за довіреністю.

  За довідками звертатися до Центру обслуговування платників за адресою: м. Добропілля, пр. Радянський, 4 телефон: 2-88-72 або 4-36-04.

 

 

Документы, предоставляемые для регистрации кассовых аппаратов

 

  Добропольская ОГНИ ГУ Мидоходов в Донецкой области напоминает, что для регистрации регистраторов расчетных операций (далее - РРО) субъекты хозяйствования подают в орган доходов и сборов следующие документы:
- заявление о регистрации РРО по форме № 1 - РРО;
- копию документа, подтверждающего факт покупки или бесплатного получения РРО в собственность, другого документа, подтверждающего право собственности или пользования РРО;
- копию документа, подтверждающего право собственности, или другого документа, дающего право на размещение хозяйственной единицы, где будет использоваться РРО;
- копию договора субъекта хозяйствования с Центром сервисного обслуживания о техническом обслуживании и ремонте РРО. При этом, заявление на регистрацию РРО может быть подано в бумажном или в электронном виде.

  Напоминаем, что субъекты хозяйствования, осуществляющие расчетные операции в наличной и / или безналичной формах при продаже товаров (предоставлении услуг) в сфере торговли, общественного питания и услуг должны применять регистраторы расчетных операций.
Порядок регистрации и применения регистраторов расчетных операций, применяемых для регистрации расчетных операций за товары (услуги), утвержден приказом Министерства доходов и сборов Украины от 28.08.2013г. № 417. 

 

Платники податків уникайте податкового боргу

 

  Податкова заборгованість, це соціально-економічна проблема, адже брак бюджетних надходжень веде до скорочення потенційних можливостей держави здійснювати вкладення в економіку та нарощування людського капіталу.

  Сплата податків юридично закріплена як обов'язок, за невиконання якого передбачається досить сувора відповідальність. Добропільська ОДПІ звертається до платників податків, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, своєчасно та в повному обсязі сплачуйте узгодженні суми податкового зобов’язання, відповідно до вимог чинного законодавства в установлені строки.

  У випадку несплати держава, в особі органів Міндоходів, застосує заходи примусового стягнення, що передбачені Податковим кодексом України. Першим етапом є направлення податкових вимог, які попереджають божника про наявність податкових боргів, необхідність їх погашення та виникнення податкової застави на майно платника податків.

  Якщо дані заходи не дали позитивного результату, орган Міндоходів здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності – шляхом продажу інших активів такого платника податків.

  Таким чином, порушення податкового законодавства тягне за собою застосування штрафних санкцій, накладення арештів на боржників, застосування заходів стягнення податкового боргу (продаж майна, вилучення готівки, накладення адміністративного штрафу). 

 

Розроблено нову форму декларації з екологічного податку

 

  Міністерство доходів та зборів України розробило та оприлюднило 31.10.2013 р. проект наказу, яким запропоновано нову форму декларації з екологічного податку.

  Необхідність розроблення нової форми Декларації зумовлена внесенням змін Законом України від 04.07.2013 р. № 422-VII до Податкового кодексу, а саме: з 1 вересня 2013 року розширено об’єкт та базу оподаткування екологічним податком транспортними засобами та кузовами до них, що після зняття з експлуатації підлягатимуть утилізації. З огляду на це, декларацію з екоподатку доповнено новими рядками та додатками для відображення податкового зобов'язання за утилізацію транспортних засобів. У додатки 1-4 (для розрахунку податкових зобов'язань з стаціонарним і пересувних джерел забруднення атмосфери, забруднюють речовин водних об'єктів, розміщених у спеціальних місцях відходам) додано графи для відображення кодів забруднюючих речовин і прокласифіковано відповідні об'єкти оподаткування. Все це, сприятиме реалізації права платників екоподатку подавати та/або уточнювати податкову звітність про податкові зобов’язання за уніфікованою формою.

  До набрання чинності нової форми Декларації Міндоходів рекомендує у листі від 28.10.2013 р. №22416/7/99-99-15-04-01-17 користуватись чинною на даний час Податковою декларацією з екологічного податку, затвердженою наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. №1010. 

 

Міндоходів визначило правила отримання підприємствами статусу уповноваженого економічного оператора

 

  Відповідний проект наказу „Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора”, розроблений фахівцями Міністерства, розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.
Отриманий статус надасть підприємствам право користуватися спеціальним спрощеннями, визначеними Митним кодексом України. Так, зокрема, підприємства матимуть змогу автоматично надавати митницям заявлену митну вартість при мінімумі документів, розміщувати без участі митниці на складах товар, вивантажувати його та знімати пломби тощо.

  Для отримання статусу уповноваженого економічного оператора підприємство повинно не менше трьох років здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, відповідати визначеним вимогам, зокрема, щодо звітності, платоспроможності та стандартів безпеки.
За словами фахівців Міндоходів, розроблений наказ сприятиме впровадженню європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Тим самим національні стандарти митних процедур наблизяться до європейських, а це в свою чергу дозволить спростити митний контроль у країнах ЄС тим українським підприємствам, які працюють прозоро та мають бездоганну репутацію.
З проектом наказу можна ознайомитись на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politi....
Зауваження та пропозиції щодо змісту регуляторного акту потрібно подавати у письмовій та електронній формі до 15 листопада 2013 року за адресами:
Міністерство доходів і зборів України, 04655 МПС, м. Київ – 53, Львівська площа буд. 8, e-mail: dms_vsmp@ukr.net;

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11;

Обговорення проекту  проводиться у рубриці «Консультації з громадськістю» на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада»

 (http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu/consult/po...).

 

 

 

 

 

 

 

 

 avatar