Новости налоговой инспекции от 30.10.13 г.

Просмотров: 370 0 28.06.2017 в 05:47:36 Новости налоговой
Міндоходів та НСЖУ співпрацюватимуть в інформаційній сфері 
      Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, для покращення роботи із мас-медіа Міністерство доходів і зборів України та Національна спілка журналістів України підписали Меморандум про співробітництво. 
      Сторони домовилися про співпрацю в інформаційній сфері. Так, зокрема, Міндоходів надаватиме НСЖУ для оперативного використання інформацію щодо діяльності Міністерства та його територіальних органів. 
     У свою чергу представники Національної спілки журналістів братимуть участь у роботі консультативно-дорадчих органів при Міністерстві для забезпечення взаємодії і консультацій з громадськістю. 
     Крім того, відповідно до Меморандуму, Міндоходів надаватиме Національній спілці журналістів України повний перелік суб’єктів господарювання – засобів масової інформації, включених до плану-графіка проведення документальних перевірок. Представники Національної спілки журналістів  мають можливість брати участь у цих перевірках, звичайно, за згодою ЗМІ. 
     За словами експертів Міндоходів, така співпраця сприятиме об’єктивному та неупередженому висвітленню діяльності Міністерства у засобах масової інформації, а також оперативному вирішенню можливих спірних питань, які виникають в процесі інформаційної діяльності. 

Міндоходів та органи фінкотролю проводитимуть спільні перевірки 
       Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, територіальні підрозділи Міндоходів та органи фінансового контролю проводитимуть спільні перевірки, щоб максимально зменшити втручання держави у діяльність суб’єктів господарювання. 
       Відповідний порядок координації дій різних установ був затверджений на засіданні Кабінету міністрів. 
       Зокрема, визначено, що у разі планової перевірки одного і того ж підприємства контролюючими органами та органами фінансового контролю всі відомства зобов’язані провести спільну перевірку. Суб’єкт господарювання повідомляється про візит ревізорів за 10 днів. Між собою всі органи погоджують графік перевірок щоквартально. 
       З наступного року Міністерство планує впровадити практику проведення  електронних документальних перевірок, завдяки чому платники з низьким ступенем ризику проходитимуть аудит дистанційно. Передбачається, що вже з 1 січня 2014 року цим сервісом зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представники малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року  -  для всіх категорій платників податків.  
       Нагадаємо, механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені  у розробленому Міністерством проекті закону  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок». 


Электронные акцизные марки начнут тестировать 18 ноября - А.Клименко 
       Добропольская ОГНИ ГУ Миндоходов в Донецкой области сообщает что, Министерство доходов и сборов начнет тестирование электронных акцизных марок для того, чтобы уменьшить потери бюджета от недополучения налогов от контрафактной табачной продукции. Соответствующее заявление сделал министр доходов и сборов Украины Александр Клименко на встрече с представителями Европейской бизнес ассоциации, передает корреспондент УНН. 
     "Еще одно направление, которое мы вместе должны сделать и я думаю, что вы здесь должны стать "пионерами" в этой работе - мы должны перейти на электронные акцизные марки, которые дадут нам сделать качественный рывок в этом направлении. Здесь мы должны от разговора перейти к делу. Уже 18 ноября у нас запланировано смотреть как эти системы работают. Поэтому, я думаю, что весь этот комплекс мер позволит нам сократить достаточно серьезно, вывести до минимального порога эту (контрафактную - ред.) продукцию. Мы понимаем, что где-то она останется, но максимально сократится", -     заявил А.Климанко. 
       Приоритетной задачей министерства также является ликвидация нелегального производства табачных изделий. 
"В этой задаче есть четыре направления. Задание первое - это ликвидация нелегального производства табачных изделий. Эта задача, которой мы сегодня занимаемся. Если посмотреть на структуру акцизного сбора по стране, то 70% идет как раз от табачных изделий". 


До уваги фізичних осіб підприємців! Термін подачі звітності за ІІІ квартал з 1 жовтня до 9 листопада
     Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, новостворені підприємці, які були зареєстровані протягом ІІІ кварталу 2013 року (липня– вересня) і подали заяву на єдиний податок з 1 жовтня (перейшли на єдиний податок з ІV кварталу) повинні в термін до 9 листопада подати декларацію про майновий стан та доходи за ІІІ квартал 2013р., потім за 2013 рік до 9 лютого 2014р. Платники єдиного податку І та ІІ групи декларацію платника єдиного податку подають раз на рік, а саме, декларація за 2013 рік буде подаватися у 2014 році протягом 60 календарних днів. 
Винятки становлять для підприємців, які протягом І - ІІІ кварталів перебували на спрощеній системі оподаткування, а з ІV кварталу перейшли на іншу групу єдиного податку або відмовилися від єдиного податку (перейшли на загальну систему оподаткування). 
        Такі підприємці повинні подати декларацію платника єдиного податку за ІІІ квартал в термін до 9 листопада.


Пільговий режим для ІТ триває
       Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що з початку цього року і до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість. Згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції. До програмної продукції відносяться: результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи; системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів); інтернет-сайти та/або онлайн-сервіси. Детальна інформація щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції знаходиться в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів України від 07.10.2013 року №536.


                  Нагадуємо - трансфертне ціноутворення
      Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, посилення контролю за трансфертним ціноутворенням створить режим максимального сприяння для діяльності легального і сумлінного бізнесу. Натомість, контроль за сумнівними фінансовими операціями з офшорами перешкоджатиме відтоку капіталів та прибутків до офшорних зон. Нагадаємо, 4 липня 2013 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому урядовий законопроект N2515 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення". Законом передбачено, що контроль за трансфертним ціноутворенням здійснюватиметься при проведенні операцій, обсяг яких з кожним контрагентом складає більше 50 млн. грн. на рік: між пов'язаними особами; між особами, хоча б одна з яких зареєстрована на території, в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів менше, ніж в Україні. Норми закону набрали чинності з вересня 2013 року. Першу звітність за операціями, що підпадають під визначені умови, компанії мають подати до Міндоходів до 1 травня 2014 року.


Відповіді на ваші запитання надає «База знань» Міндоходів
     Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що  її формує та підтримує в актуальному стані Інформаційно-довідковий департамент Міністерства доходів і зборів України. За допомогою «Бази знань», розміщеної на офіційному веб-порталі Міндоходів, платники податків і зборів можуть отримати відповіді з питань податкового, митного законодавства, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи Міндоходів. Також відповіді на запитання можна безкоштовно отримати в ІДД, зателефонувавши з 8-00 до 20-00 (крім суботи і неділі) зі стаціонарного телефону за номером 0-800-501-007 або надіславши на електронну адресу idd@minrd.gov.ua (цілодобово).


Для призначення чи перерахування пенсії довідка з Міндоходів не потрібна
       Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що для призначення чи перерахування пенсій та отримання соціальних виплат громадянам більше не потрібно отримувати довідку в органі Міндоходів про те, що вони не перебувають на обліку як фізична особа - підприємець або про відсутність даних про доходи. 
        Ця норма закріплена постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту населення» №169 від 20.03.2013 року та вступила в дію з березня поточного року. 
       Це дозволить зменшити кількість звернень громадян до податкових органів, а також обсяг документообігу для оформлення пенсій чи соціальних виплат.

Податкові органи мають право контролювати нарахування заробітної плати
     Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, з урахуванням того, що мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то органи Міндоходів мають право здійснювати контроль за її нарахуванням. У разі отримання інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді зарплати без сплати податків до бюджету органи Міндоходів здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків 
       Ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу. 
     Лист Міндоходів від 15.04.2013 р. №730/6/99-99-18-15.

Новий порядок опломбування РРО
     Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує платникам податків що, Міністерством доходів і зборів України наказом від 28.08.2013 № 417 затверджено новий Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій. Даний Порядок поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб), які використовують РРО. Передбачено, що введення РРО та зовнішніх модемів в експлуатацію, їх технічне обслуговування та ремонт здійснюються центром сервісного обслуговування (ЦСО) виключно на підставі договорів на обслуговування та ремонт РРО, укладених з суб’єктами господарювання. Зокрема, Порядок визначає в яких випадках проводиться опломбування РРО та зовнішнього модему ЦСО. Після опломбування ЦСО видає (або доповнює) суб’єкту господарювання довідку про опломбування РРО та зовнішнього модему за формою № 1-ЦСО (довідки про опломбування реєстратора розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти). При опломбуванні РРО із зовнішнім модемом ЦСО буде перевіряти:– наявність вказівки моделі (модифікації) РРО в експлуатаційній документації зовнішнього модему, для експлуатації з яким він призначений;
– безпосереднє підключення зовнішнього модему до РРО;– а також обов’язковість опломбування корпусу зовнішнього модему виробником або ЦСО. Також Порядок визначає, в яких випадках ЦСО проводить розпломбування РРО і зовнішнього модему та вилучення довідки про опломбування РРО. Здійснення контролю на відповідність конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника проводиться на підставі рішення керівника органу Міндоходів шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.


Термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться від 1 до 3 років
       Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, таке положення запропоновано фахівцями Міндоходів в проекті постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку акредитації центру сертифікації ключів. 
Крім того, до 6 років може подовжитися і термін дії сертифікату акредитованого центру. 
Такі зміни активізують отримання громадянами електронного цифрового підпису та нададуть можливість користуватися он-лайновими сервісами Міндоходів. Як то, подання річної декларації про майновий стан і доходи та звітності з єдиного соціального внеску в електронному вигляді. 
      Ознайомитися з проектом постанови «Про внесення змін до Порядку акредитації центру сертифікації ключів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2004 року №903» можна на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politi.... 
       Зауваження та пропозиції до проекту протягом одного місяця приймаються за адресами: поштою – 04655, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Міністерство доходів і зборів України; Інформаційно-довідковий департамент Міндоходів, електронною – http://www.minrd.gov.ua, а також за адресою Державної служби України з питань регуляторної політики та підприємництва: поштою – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 й електронною – mail@dkrp.qov.ua. 


Затверджено Реєстр великих платників податків на 2014 рік
      Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, Міністерством доходів та зборів затверджено Реєстр великих платників податків (наказ від 07.10.2013 № 543). У зв‘язку з цим, великим платникам, які включені до даного реєстру та не перебувають на обліку в Спеціалізованих державних податкових інспекціях з обслуговування великих платників, необхідно перейти на облік до таких органів. Для цього великим платникам до 15 листопада цього року необхідно подати заяву за формою №1-ОПП до відповідного контролюючого органу, зазначеного у повідомленні про включення платника податків до Реєстру великих платників на 2014 рік. 
         А платникам, які обліковуються у податковій інспекції з супроводження великих платників та яких не включено до Реєстру великих платників на 2014 рік, необхідно стати на облік до податкових інспекцій Міндоходів за місцезнаходженням таких юридичних осіб.


Не подав звіт з ЄСВ - штраф 340 грн

    Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, відповідно до частини 1 ст.26 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.
        Згідно ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн.) 
        Повторне за рік вчинення таких дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 грн) .
        Порядок формування і надання страхувальниками звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  затверджено наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 № 454.  

Фермерські господарства не є платниками єдиного соціального внеску

     Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє платників податків що, до переліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування члени фермерських та особистих селянських господарств не віднесено, але вони мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
      Добровільна сплата єдиного внеску забезпечить цим особам право на пенсійне страхування, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
      Відповідно до п.3 частини першої ст.7 та частини п’ятої ст.10 Закону про ЄСВ члени фермерських та особистих селянських господарств самостійно визначають для себе суму, з якої нараховуватиметься єдиний внесок (базу нарахування єдиного внеску), однак така сума не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску і більшою за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску.


avatar