Добровільне страхування для членів фермерських та особистих селянських господарств стало можливим!

Просмотров: 1218 0 31.10.2012 в 22:44:40 Новости налоговой
Добровільне страхування для членів фермерських та особистих селянських господарств стало можливим!
Серед нагальних питань сьогодення, які постають перед пересічним громадянином нашої країни, одним  з найголовніших є питання  набуття страхового стажу для  призначення або перерахунку пенсії, отриманні інших соціальних виплат, гарантованих Конституцією України.

         Із набранням чинності Закону  України від 08.07.2010 р. № 2464 "Про  збір та облік єдиного внеску  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі - Закон) з  01.01.2011 року з’явилась  можливість збереження стажу для членів фермерських та особистих селянських господарств.  Довідково: особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної  особи фізичною особою індивідуально або особами,  які перебувають у сімейних чи родинних відносинах  і  спільно  проживають,  з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської   продукції,   реалізації  її  надлишків  та надання  послуг  з  використанням  майна  особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.

          Відповідно до статею 10 Закону члени фермерського господарства, особистого селянського господарства є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування.
          Для  укладення договору добровільного  страхування зазначені особи  подають до органів Пенсійного  фонду за місцем проживання  наступні документи:
• заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, в якій зазначають, у якому виді загальнообов'язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;
• копії таких документів:
    - довідки про присвоєння  ідентифікаційного номера (за наявності);
    - трудової книжки (у разі  наявності);
    - документа, що посвідчує  особу.
• документ, що підтверджує їхнє членство в такому господарстві.
         З особою, яка подала заяву про добровільну  участь у системі загальнообов'язкового  державного соціального страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір добровільного страхування. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.
        Для членів  фермерського господарства, особистого  селянського  господарства, які  виявили бажання брати участь  у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, залежно від обраного виду загальнообов'язкового державного соціального страхування, розмір єдиного внеску становить:
у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні - 33,2 відсотка;
у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття - 1,5 відсотка;
у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, - 1,9 відсотка суми;
у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 1,51 відсотка.
         Якщо зазначені особи виявили бажання брати участь у всіх видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 відсотка.

        Сума єдиного внеску, що визначена зазначеною категорією платників самостійно, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом на місяць.

        Члени фермерських та особистих селянських господарств, які уклали договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, сплачують єдиний внесок щомісяця в розмірі, установленому в договорі про добровільну участь, за кожний місяць до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується.
          Сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають.
          За довідками  звертайтеся до відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління ПФУ в м. Добропіллі та Добропільському районі за адресою: м. Добропілля, вул. Комсомольська, 28а           (каб. № 212) або за телефоном  2-89-01.

Потурбуйтесь  про збереження страхового стажу  заздалегідь!

Пам’ятайте: здійснюючи добровільну  сплату внесків, Ви гарантуєте собі матеріальне  забезпечення та соціальні послуги, встановлені законодавством, за усіма  видами загальнообов’язкового державного соціального страхування!

 

 

 

Начальник управління
ПФУ в м. Добропіллі та
Добропільському районі                                                       О.Б. Гулан

Источник: сайт міста Добропілля




Система комментирования SigComments
ComForm">
avatar
Наверх