Добропольская ОГНИ: "Нововведения в налоговой сфере от 24.02.14"

Просмотров: 350 0 26.07.2017 в 10:49:01 Новости налоговой
Добропольская ОГНИ: "Нововведения в налоговой сфере от 24.02.14"
Своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту кожного
   Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що 1 січня 2014 року стартувала кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації до 1 травня цього року. 
    Подати річну декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані громадяни, які у 2013 році отримали: спадщину, подарунки, дохід від продажу рухомого (нерухомого майна) та від надання його в оренду, іноземні доходи, виграші та такі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався. 
     Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. 
     Задекларувати свій дохід громадяни можуть електронною поштою через мережу Інтернет. Для такого звітування необхідно мати ключі електронного цифрового підпису, які накладаються на звітний документ в електронному вигляді. Електронне звітування з ключами цифрового підпису економить ваші час та кошти, крім того має низку переваг: цілодобове прийняття звітності, захищеність інформації, автоматична перевірка на помилки. 


Наймаючись на роботу подбайте про оформлення трудової угоди
      Певна частина роботодавців вважає за краще ухилятися від сплати податків, а тому за часту пропонує роботу найманим працівникам без оформлення трудових відносин. 
     Шановні громадяни! Наймаючись на роботу подбайте про своє майбутнє. Не піддавайтеся на переваги тимчасових зручностей в одержанні заробітної плати в так званому "конверті”. Адже Закон не зможе захистити ваші інтереси. Пообіцявши заробітну плату "в конверті”, роботодавець не бере на себе ніяких зобов’язань, а навпаки, може не виплатити її взагалі. 
      Шановні громадяни! Про випадки виплати заробітної плати "в конверті” та відмови роботодавця оформити трудові відносини належним чином, повідомляйте Добропільську  ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області за телефоном: 4-30-17 або 2-88-72. 

Подаємо декларацію згідно з паспортними даними
   Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує що,  платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, в термін до 1 травня. 
     Якщо ж фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою. 

Міндоходів Донеччини: обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян триває
     Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує  про можливість для громадськості долучитися до обговорення концепції реформи декларування доходів громадян. 
     Підкреслюємо, пропонується до обговорення не готовий законопроект, а концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів. 
     Ми очікуємо від громадськості думку щодо критеріїв для обмеження кола громадян, які подаватимуть декларації, щодо необхідності подання «разової декларації» та стосовно інших елементів реформи. Реформа системи декларування доходів громадян потрібна для втілення європейських стандартів у сфері податкових стосунків між громадянином і державою, що є необхідною умовою для підвищення рівня податкової культури і фінансової грамотності у суспільстві. Також реформа принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Крім того, очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників. 
     Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь! 
    Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua


Відсутність номера Свідоцтва у податковій звітності з ПДВ
   Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує! З 1 січня 2014 року платники податку на додану вартість до внесення змін у відповідну форму документа не зазначають номер Свідоцтва в податковій накладній, яка складається під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг. Відсутність у податкових накладних, складених після 1 січня 2014 року в паперовому чи електронному вигляді, номера Свідоцтва продавця чи покупця не є порушенням порядку їх заповнення та не є підставою для відмови у їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також податкові накладні, складені після 1 січня 2014 року в паперовому чи електронному вигляді без зазначення номера Свідоцтва продавця чи покупця, не можуть бути виключені зі складу податкового кредиту платника податку — покупця за умови дотримання інших вимог щодо оформлення податкових накладних. (Лист Міндоходів України від 17.01.2014 р. № 1094/7/99-99-19-04-02-17)

Конкурс від Міндоходів - «Очима дитини про бюджет країни»
       З метою виховання культури сумлінного платника податків, зборів, платежів у школярів та ознайомлення їх з професією фахівця податкової та митної справи Міністерством доходів і зборів України організовано проведення у 2014 році конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни» (далі – Конкурс). До Конкурсу запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів двох вікових категорій: І категорія – 9-11 років; ІІ категорія – 12-15 років. Конкурс проводиться в три етапи за такими напрямками: художні твори; комп’ютерна графіка ( комп’ютерна анімація); літературні твори. Триває перший етап Конкурсу – районний рівень. Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області приймає конкурсні роботі до 1 квітня 2014 року за адресою: м. Добропілля, пр. Радянський , 4 ( тел. для довідок 2-88-72). 
          Шановні школярі чекаємо ваших робі!


Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році
      В рамках виконання Стратегічного плану розвитку на 2013-2018 роки Міністерство доходів і зборів України продовжило мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу на 2014 рік. Таке рішення стане стимулом до зростання та розвитку діяльності підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню надходжень до бюджету.
                                                                                         

Заполнение документов на перевод при уплате налогов по-новому
   Добропольская ОГНИ ГУ Миндоходов в Донецкой области напоминает плательщикам налогов что, утвержден Порядок заполнения документов на перевод в случае уплаты (взыскания) налогов, сборов, таможенных платежей, единого взноса, осуществления бюджетного возмещения налога на добавленную стоимость, возврата ошибочно или излишне зачисленных средств приказом Министерства доходов и сборов Украины от 22.10.2013 № 609, который вступил в силу 26.11.2013 года (зарегистрирован в Министерстве юстиции Украины от 05.11.2013 за №1878/24410). С приказом можно ознакомиться по адресу: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-d....


Обсуждение Концепции реформы декларирования доходов граждан продолжается
    Добропольская ОГНИ ГУ Миндоходов в Донецкой области напоминает о возможности для общественности присоединиться к обсуждению концепции реформы декларирования доходов граждан. Подчеркиваем, предлагается к обсуждению не готовый законопроект, а концептуальные основы и элементы будущей системы декларирования доходов. Мы ожидаем от общественности мнение о критериях для ограничения круга граждан, которые будут предоставлять декларации, о необходимости подачи «разовой декларации», а также о других элементах реформы. Призываем всех – независимых экспертов, общественные организации, бизнес-ассоциации, граждан с активной позицией – к специализированному и конструктивному диалогу. Обсуждение осуществляется на форуме официального веб-портала Миндоходов.Увага! Приведіть у відповідність коди видів діяльності
   Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує що,  на період до 31.12.2013 року було відновлено чинність Національного класифікатора України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 07.02.2013 року № 113 «Про відновлення чинності національного класифікатора України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» (лист Міндоходів від 26.03.2013 № 1590/6/99-99-19-03-02-15). 

     Із втратою чинності КВЕД-2005, види діяльності, які зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності в ЄДР (Єдиному державному реєстрі) за Класифікатором 2005 року не відповідають видам діяльності чинного Класифікатора 2010 року. Необхідно пам’ятати, що КВЕД впливає на такі серйозні питання як: достовірність бухгалтерської звітності, розмір збору до Фонду соцстраху від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, отримання дозвільної документації, ліцензій, сертифікатів тощо.
Отже, для приведення кодів видів діяльності у відповідність до КВЕД ДК 009:2010 суб’єкти господарювання повинні звернутися до державних реєстраторів із відповідними документами. 
Документи, необхідні для зміни КВЕД:
Юридична особа-підприємець:
- Виписка про держреєстрацію;
- Довідка із статистики (ЄДРПОУ);
- Статут — якщо відбуваються зміни видів економічної діяльності, які зареєстровані в установленому порядку;
- Доручення. Надається в довільній формі на працівника підприємства, який подає документи; Фізична особа-підприємець:
- Виписка про держреєстрацію;
- Довідка із статистики (ЄДРПОУ);
- Паспорт;
- ІПН;
- Нотаріально завірена довіреністі, якщо документи подає довірена особа. Доки суб’єкт господарювання самостійно не звернеться до державного реєстратора із документами для переходу до КВЕД ДК 009:2010, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців будуть міститися відомості згідно із КВЕД ДК 009:2005.

Чи можливо перейти на загальну систему оподаткування за наявності податкового боргу по сплаті єдиного податку?
     Приватний підприємець в 2013 році отримав Свідоцтво платника єдиного податку, яке є безстроковим. Чи можливо перейти на загальну систему оподаткування за наявності податкового боргу по сплаті єдиного податку? Відповідь: Податковим кодексом України передбачено, що платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів. 
     Проте у разі, якщо у платника єдиного податку буде податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, він навіть зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування в останній день другого із двох послідовних кварталів. 
Однак погасити борг усе ж доведеться після анулювання реєстрації платника єдиного податку, тобто на іншій системі оподаткування. 

     Такі норми передбачено в підпунктах 298.2.2 та 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу, починаючи з 1 січня 2014 року відповідно до змін, внесених Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень». 


Миндоходов усилило защиту электронной отчетности
     Акредитованный центр сертификации ключей ИСД Миндоходов с 1 января 2014 года перешло на использование двух усиленных сертификатов открытого ключа. Как утверждают специалисты Центра, такой формат криптографических сообщений повысит защиту и безопасность подачи отчетности в электронном виде с помощью электронной цифровой подписи и обеспечит высокий уровень надежности защиты конфиденциальной информации. Система цифровой подписи предполагает, что каждый пользователь имеет свой секретный ключ, который используется для формирования подписи (шифрования информации), а также соответствующий этому секретному ключу открытый ключ, содержащийся в сертификате открытого ключа, предназначенный для расшифровки ЭЦП и получения информации, которая будет находиться в отчете.

    Таким образом, с 01.01.2014 года для шифрования и расшифровки информации, которую используют специалисты и клиенты Миндоходов, нужно два отдельных сертификата, что сделает невозможным подделку ключей и усилит защиту информации от несанкционированной модификации посторонними лицами.

    Указанные нововведения предусмотрены приказом Администрации Государственной службы специальной связи и защиты информации Украины от 18.12.2012 года № 739 «Об утверждении Требований к форматам криптографических сообщений», зарегистрированным в Министерстве юстиции Украины 14.01.2013 года за № 108/ 22640.

    Сертификаты, полученные до 01.01.2014 года, действительны и будут действовать с момента их получения 2 года. В связи с нововведениями АЦСК ИСД Миндоходов разработаны новые формы регистрационных документов, которые можно загрузить с официального информационного ресурса АЦСК ИСД Миндоходов: http://acskidd.gov.ua.

     Дополнительно сообщаем, что использование новых регистрационных документов для органов государственной власти, местного самоуправления, предприятий, учреждений и организаций государственной формы собственности является обязательным с 01.01.2014 года. Все другие субъекты хозяйствования, в том числе физические лица, могут использовать старые формы регистрационных документов до завершения переходного периода (с 01.01.2014 до 13.01.2014 включительно).


avatar