Добропольская ОГНИ: "Нововведения в налогообложении от 26.12.2013"

Просмотров: 397 0 24.06.2017 в 15:43:25 Новости налоговой
Добропольская ОГНИ: "Нововведения в налогообложении от 26.12.2013"

Строки перерахування до бюджету ПДФО у разі нарахованого, але не виплаченого оподатковуваного доходу

  У разі, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику, з такого доходу утримується податок. Він підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

  Дана норма передбачена пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями. 

 

Электронным кабинетом теперь может воспользоваться каждый налогоплательщик

  Еще один онлайновый электронный сервис от Миндоходов - «Электронный кабинет налогоплательщика» - полноценно заработал на сайте министерства. Теперь каждый плательщик, подключенный к сети Интернет, имеет возможность обустроить свое персональное автоматизированное рабочее место, в котором будет фиксироваться вся информация о его расчетах с бюджетом. В электронном кабинете можно подготовить, заполнить и отправить отчетность в электронном виде и сразу же получить квитанцию о принятии (или непринятии). Для удобства налоговая отчетность подается одним пакетом, то есть декларации вместе со всеми приложениями. На каждый принятый пакет документов передается одна квитанция о приеме декларации. Кроме того, возможности сервиса позволяют плательщикам просматривать свои данные о состоянии расчетов с бюджетом на конкретную дату и прогноз платежей до конца текущего года. О предельных сроках представления документов и уплаты налогов напомнит календарь плательщика, в котором автоматически цветом обозначаются представленные документы и те, сроки которых приближаются.

  Войти в электронный кабинет можно по адресу kpp.minrd.gov.ua или по гиперссылке "Электронный кабинет налогоплательщика" на портале Миндоходов путем авторизации с помощью электронной цифровой подписи. 

 

Оподаткування майна, яке переходить у власність банку за рішенням суду

  Якщо за рішенням суду з фізичної особи стягнуто нерухоме майно в рахунок погашення заборгованості за кредитом шляхом визнання на таке майно права власності за банком, слід вважати, що за рішенням суду фізична особа відчужила (продала) власне майно. При цьому фізична особа (відчужувач) повинна відобразити такий дохід у річній податковій декларації та самостійно визначити та сплатити суму податку на доходи фізичних осіб.

  У свою чергу, банк у разі оприбуткування на баланс нерухомого майна має відобразити у податковому розрахунку форми 1-ДФ за ознакою «104» дохід від відчуження фізичною особою майна за рішенням суду.

  Детальніше про питання щодо оподаткування майна, яке переходить у власність банку за рішенням суду за невиконання зобов’язань боржника за кредитним договором дізнайтеся в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування майна, яке переходить у власність банку за рішенням суду при зверненні стягнення фінансовою установою на майно майнового поручителя за невиконання зобов’язань боржника за кредитним договором, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013 № 702

 

Міністерством доходів і зборів України затверджено 12 відомчих актів, якими врегульовано процедури погашення податкового боргу

  Так, зокрема, у затверджених документах чітко визначені функції та повноваження податкового керуючого під час здійснення заходів з погашення податкового боргу, порядок складання ним акта опису майна, яке передається у податкову заставу, та акта перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.

  Разом з тим, врегульовано питання застосування органами доходів і зборів податкової застави, яка застосовується при наявності у платника податкового боргу на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Спрощено процедуру надання розстрочення грошових зобов’язань, роз’яснено порядки направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків, проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, тощо. За словами фахівців Міністерства, розроблені нормативно-правові акти сприятимуть упорядкуванню нормативного поля щодо погашення податкового боргу, інформуватимуть платників про зазначені процедури, а працівники Міндоходів, у свою чергу, отримають своєрідні правила для роботи. Детальніше ознайомитися із затвердженими наказами Міндоходів можна на веб-порталі Міністерства http://www.minrd.gov.ua.

 

Правила реалізації, придбання та використання піротехнічних виробів

  Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, зустріч яких, віддаючи данину моді, не можна уявити без феєрверків. Шкода, що піротехнічні забави приносять не лише естетичне задоволення, а й у разі їх неправильного застосування, – фізичні та моральні страждання.

  Щоб уникнути неприємностей, радимо дотримуватися наступних правил:

- піротехніку мають продавати лише підприємці, фізичні або юридичні особи, які мають дозвіл на початок роботи органу державного пожежного нагляду та Держнаглядохоронпраці, відповідну ліцензію Міністерства внутрішніх справ України та копію сертифікату відповідності;

- зберігання та реалізація побутової піротехніки може здійснюватись лише у відповідно обладнаних приміщеннях;

- застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на пакуванні виробу;

- під час придбання піротехнічних засобів звертайте увагу на термін зберігання виробу, його зовнішній вигляд - чи немає пошкоджень корпусу.

Забороняється:

- реалізація піротехніки на ринках та на вулицях, в підприємствах дрібно роздрібної торгівлі (кіосках, палатках, з лотків, тощо);

- реалізація побутових піротехнічних виробів дітям;

- застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22.00 до 8.00 години, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня;

- будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбирання; використання цих виробів особами молодше за 18 років; використання цих виробів ближче 100 м. від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон і балконів; здійснювати феєрверки з дахів будинків; використання побутових піротехнічних виробів особами, які знаходять в нетверезому стані.

У разі порушення вимог цих правил передбачена адміністративна відповідальність. Так, до продавців, згідно статті 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів», застосовується санкція у вигляді штрафу від 510 до 1020 грн. з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від 1020 до 17000 грн.. Споживачам, згідно статті 182 КУпАП «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи пропил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях», загрожує попередження або накладення штрафу у розмірі від 85 до 255 грн.; повторні правопорушення протягом року – тягнуть за собою накладення штрафу від 255 до 510 грн. із конфіскацією піротехнічних виробів.

Щоб уникнути травмування, необхідно дотримуватись техніки безпеки при поводженні з піротехнічними виробами. При цьому забороняється:

- розбирати та ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати їх не за призначенням або в умовах, не передбачених експлуатаційною документацією на виріб;

- запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок) чи нахилятися над виробом під час запуску;

- знаходитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;

- направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей чи під ноги перехожих, носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу, здійснювати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;

- вдаряти по ньому будь-якими предметами, тягнути за гніт, запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;

- залишати побутові піротехнічні вироби без догляду;

- використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані;

- використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані, ближчій за 100 м. від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд та будинків;

- проводити запуск виробів при сильному вітрі.

Тож дотримуйтесь Закону та встановлених правил. Хай Новорічні і Різдвяні свята будуть для вас безпечними! Бережіть себе!

Строки надання податкових консультацій органами доходів і зборів

  Відповідно до Податкового кодексу України за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

  За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

  На даний час можливості отримання платниками податків податкової консультації в електронній формі немає. До розробки та запровадження програмного забезпечення щодо надання податкової консультації в електронному вигляді, податкові консультації надаються платникам в усній або письмовій формі.

  Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет-ресурсів.

 

Торгівля у невстановлених місцях

  Міністерство доходів і зборів України повідомлено, що згідно зі ст. 160 Податкового кодексу України про адміністративні правопорушення за торгівлю у містах з рук на вулицях, площах, у дворах, скверах та інших невстановлених місцях передбачено відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 119 грн., з конфіскацією предметів торгівлі або без такої; за торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – від 102 до 255 грн. з конфіскацією предметів торгівлі.

  Заходи щодо контролю за дотриманням вимог законодавства України суб’єктами господарювання, в тому числі у сфері готівкового обігу, вживаються Міндоходів України в межах визначених повноважень.

 

Стати платником єдиного податку можна буде відразу після держреєстрації

  З 1 січня 2014 суб’єкти господарювання, які реєструються вперше при бажанні можуть бути автоматично зареєстровані платниками єдиного податку одразу після їх держреєстрації. З 1 січня 2014 року у зв’язку з введенням в дію Закону України від 24.10.2013 № 657-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», новозареєстровані суб’єкти господарювання можуть бути добровільно зареєстровані платниками єдиного податку одразу після їх державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів. Для цього необхідно буде подати відповідну заяву держреєстратору разом з документами для здійснення державної реєстрації суб’єкта господарювання.

  Реєстрацію платника єдиного податку орган Міндоходів повинен буде провести протягом 2 робочих днів з дня отримання заяви від держреєстратора або від такого суб’єкта господарювання. Нагадуємо, що свідоцтво платника єдиного податку буде замінено випискою з Реєстру платників єдиного податку. Реєстри таких платників будуть розміщені на офіційному веб-порталі Міндоходів. Витяг з Реєстру платників єдиного податку можна буде отримати безкоштовно за поданою заявою до органу Міндоходів протягом одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діятиме до внесення змін до реєстру.

 

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків

  Верховна Рада перенесла на 2015 рік зниження ставки ПДВ, знизила ставку податку на прибуток на 2014 рік з 19 % до 18 % і підвищила ставку акцизного податку на пиво, спирт та інші алкогольні напої

  Верховна Рада України прийняла закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо ставок окремих податків" (№ 3757 ). Законом передбачено перенесення на 2015 рік зниження ставки з податку на додану вартість (з 20 % до 17 %). Крім того, знижено ставку податку на прибуток на 2014 рік з 19 % до 18 % (замість раніше передбачених 16 %), в 2015 році - до 17% , в 2016 - до 16 %.

  Заплановано також підвищення ставок акцизного податку на пиво на 35 %, на спирт та інші алкогольні напої - на 14 %. Крім того, передбачено підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну та збільшення мінімального акцизного зобов'язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби на 11,6%.

Справки о едином взносе, выданные Пенсионным фондом, действительны в течение указанного в них срока

  Министерство доходов и сборов в своем письме разъяснило вопросы принятия банками к исполнению расчетных документов на выплату заработной платы без проверки сумм уплаты единого взноса. В частности, согласно порядку принятия банками к исполнению расчетных документов на выплату заработной платы, утвержденному приказом Миндоходов №453 от 9 сентября 2013 года, справка о выдаче средств для выплаты зарплаты без проверки сумм уплаты единого взноса выдается плательщикам, которые:
• обращаются в органы доходов и сборов для согласования справки-расчета, в которой сумма перечисления единого взноса меньше 1/3 суммы средств на выплату зарплаты, указанной в денежном чеке, платежном поручении или другом расчетном документе, в связи с применением максимальной величины базы начисления единого взноса;
• в течение предыдущего года не нарушали законодательство о начислении и уплате единого взноса. Срок действия справки, которая предоставляется плательщику единого взноса, не должен превышать один год. Согласно закону №406 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты в связи с проведением административной реформы", справки-расчеты, выданные органами Пенсионного фонда, остаются действительными в течение указанного в них срока. 

 

Міндоходів затверджена декларація з ПДВ

Міндоходов затвердило свою форму декларації з ПДВ. У порівнянні з діючої мінфінівської формою є кілька змін Мін'юстом зареєстровано 11.12.2013 р. за № 2094/ 24626 наказ Міндоходов від 13.11.2013 р. № 678, яким затверджено:

- Податкова декларація з ПДВ;

- Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

- Розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України ;

- Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ. Одночасно Мінфіном України визнаний таким, що втратить силу, власний наказ від 25.11.2011 р. № 1492 (наказ від 13.11.2013 р. № 944 )

  У порівнянні з діючої мінфінівської формою в новій декларації з ПДВ є
кілька змін. Зокрема, додані два рядки:

- 5.1 для відображення експортних операцій, звільнених від оподаткування;
- 16.1.4 для відображення коригування вартості придбаних з ПДВ товарів, послуг та необоротних активів, використаних в операціях, які не є об'єктом оподаткування.
Також нововведення виявлені в додатках :

1 (розрахунок коригування сум ПДВ) ,

3 (розрахунок бюджетного відшкодування) ,

5 ( розшифровки ПЗ та ПК у розрізі

контрагентів ) ,

6 (довідка ) .

  З порядку заповнення і подання декларації виключено розділ про перевірку декларацій в податковому органі разом з формою акта про результати камеральної перевірки задекларованих даних (у мінфінівському порядку - додаток 3).

  Окремо слід відзначити наявність в декларації та додатках графи для відображення номера свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, яке з 1 січня 2014 року буде скасовано Законом № 657. І це при тому, що в проекті міндоходовской податкової накладної даний реквізит відсутня. Наказ про затвердження міндоходовской форми (від 13.11.2013 р. № 678) набуде чинності в день офіційного опублікування. Він підписаний, зареєстрований у Мін'юсті і готується до опублікування 30 грудня 2013 в « Офіційному віснику України» № 99. Починати застосовувати міндоходовскую форму декларації з ПДВ треба буде
для складання :

- Місячної звітності - за січень 2014 року в лютому ;

- Квартальної звітності - за I квартал 2014 року в квітні- травні. 

 

Какая ответственность предусмотрена за неуплату или несвоевременную уплату единого взноса частными предпринимателями?

  Физические лица-предприниматели, которые избрали упрощенную систему налогообложения, обязаны платить за себя единый взнос, начисленный за календарный квартал, до 20 числа месяца, следующего за кварталом, за который уплачивается единый взнос. Суммы единого взноса, своевременно не начисленные или не уплаченные в сроки, установленные Законом Украины от 08.07.10 № 2464 -VI"О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование", считаются недоимкой. За неуплату или несвоевременную уплату единого взноса к плательщикам применяется штраф в размере 10% своевременно не уплаченных сумм (п.2ч. XI в. 2 Мая Закона о ЕСВ). Кроме того, на сумму недоимки начисляется пеня из расчета 0,1% суммы недоплаты за каждый день просрочки платежа (ч. Х в. 25 Закона о ЕСВ).

Звернутися до органів доходів і зборів за публічною інформацією можна буде за єдиною формою запиту

  Добропільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області повідомляє, що наказом Міндоходів України від 14.11.2013 № 681 затверджено порядок складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у розпорядженні органів доходів і зборів. Відповідно до цього Порядку складання та подання запитів на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів доходів і зборів України запитувач має право звернутися до органів доходів і зборів із запитом незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

  Запит подається в усній чи письмовій формі, особисто або поштою, електронною поштою, а також факсом або телефоном. Письмовий запит подається в довільній формі.

  Також запит можна подати шляхом заповнення відповідної форми, розміщеної на офіційному веб-порталі Міндоходів або субсайтах органів доходів і зборів у розділі «Публічна інформація». Відповідь на запит надається в обраний запитувачем спосіб протягом 5 робочих днів із дня отримання. Строк може бути продовжено до 20 робочих днів у разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації.avatar