Чи повинні сплачувати єдиний внесок ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування за період, в якому не отримували дохід (прибуток)

Просмотров: 296 0 25.04.2018 в 22:17:32 Новости налоговой
Чи повинні сплачувати єдиний внесок ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування за період, в якому не отримували дохід (прибуток)
Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) визначено фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. 
     Згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 та ч. 11 ст.8 Закону № 2464 ЄВ для фізичних осіб - підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відс. суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального ЄВ за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
     Враховуючи зазначене, фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати ЄВ за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.avatar