Чи необхідно ФОП - платнику єдиного податку при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову?

Просмотров: 416 0 10.12.2016 в 14:43:09 Новости налоговой
Чи необхідно ФОП - платнику єдиного податку при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову?
Чи необхідно ФОП - платнику єдиного податку при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування та з якого періоду вона не сплачує єдиний податок

Відповідно до пп.298.2.1 п.298.2 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу доходів і зборів заяву. 
     До заяви, зокрема, включаються відомості (за наявності) про дату (період) припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності (абз. сьомий пп.298.3.1 п.298.3 ст.298 ПКУ).
     У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.294.6 ст.294 ПКУ).
     У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу доходів і зборів подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.295.8 ст.295 ПКУ). 
     Враховуюче вищезазначене, у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізична особа – підприємець - платник єдиного податку подає заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування.
     Разом з цим, фізична особа - підприємець не сплачує єдиний податок з періоду, наступного за періодом, у якому подано до доходів і зборів заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з державною реєстрацією припинення господарської діяльності, а саме: 
     перша та друга групи – з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано таку заяву;
     третя та п’ята групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому подано таку заяву.



avatar