УВАГА – ЧУМА СВИНЕЙ!

Просмотров: 916 1 02.07.2010 в 10:25:45 Новости района
УВАГА – ЧУМА СВИНЕЙ!

   В зв’язку з виникненням захворювання свиней на африканську чуму на території республік Грузії, Північна та Південна Осетія, Абхазія, Вірменія, Азербайджан, Ставропольського та Краснодарського країв, Ростовської та Оренбурзької області Російської Федерації, склалася реальна загроза занесення і розповсюдження цього небезпечного захворювання на територію України.
   Африканська чума свиней (АЧС) – хвороба Мантгомері – висококонтагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней всіх порід і вікових груп, яке викликається ДНК-вірусом. Вакцин і ветеринарних препаратів, що захищають від цієї хвороби, не існує.
   Вірус АЧС надзвичайно стійкий до високої температури і може зберігатися місяцями, а іноді і роками у трупах та тушах свиней, крові, кормах, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі. 
Свині інфікуються не лише контактуючі з хворими тваринами, а й через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозилися хворі тварини. Комахи, хижі птахи, звірі та домашні тварини можуть бути переносниками вірусу.
   Хвороба свиней на африканську чуму перебігає блискавично, гостро, підгостро й безсимптомно і характеризується дуже високою смертністю серед тварин (до 100%). У хворих свиней температура тіла підвищується до 40,5-420С і тримається на такому рівні майже до загибелі. При цьому тварини пригнічені, хода у них хитка, дихання поверхневе, видимі слизові оболонки гіперемійовані, різко виражене посиніння шкіри, та кровозливи в різних ділянках тіла (вуха, живіт, пах).

 

Що потрібно знати і виконувати мешканцям району та міста, які утримують на своїх подвір’ях свиней, щодо профілактики африканської чуми свиней?
 
Профілактика АЧС здійснюється шляхом:

- поінформованості ветеринарного персоналу, працівників свиноферм і власників тварин про загрозу АЧС та їх здатності підозрювати і оперативно діагностувати цю хворобу;
- суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог;
- переведення господарств з вирощування свиней на „закритий режим” роботи;
- ветеринарно-санітарного контролю за переміщенням свинороголів’я як на території району, області, так і на території України;
- забезпечення осіб, які доглядають за свинями змінним дезінфікованим взуттям та одягом;
- проведення в тваринницьких приміщеннях дезінфекції, дератизації та дезинсекції;
- кип’ятіння не менше 30 хв. харчових відходів, що використовуються для годівлі свиней з подальшим охолодженням перед годівлею;
- якщо для відгодівлі свиней використовуються комбікорми та кормові домішки з використанням кормів тваринного походження (м’ясне або м’ясокісткове, рибне борошно), вимагати від постачальників ветеринарні документи, які підтверджують походження корму, його якість та безпеку.
У період загрози на африканську чуму свиней забороняється:
- вигульне утримання свиней;
- лікування хворих свиней з підозрою на АЧС;
- вимушений забій (без ветеринарного огляду);
- завезення, або переміщення свиней без відповідних ветеринарних документів;
- завезення продуктів тваринного походження з неблагополучних територій. Станом на 20 листопада    2008 р. з республік: Абхазія, Вірменія, Грузія, Азербайджан, Південна та Північна Осетія; зі Ставропольського та Краснодарського країв, Ростовської та Оренбурзької областей Російської Федерації (у тому числі в ручній поклажі).


   За ознак захворювання свійських свиней чи виявленні трупів диких кабанів негайно повідомляти лікаря державних установ ветеринарної медицини!

 

   Більш детальну інформацію та консультацію можна отримати за телефонами:

 

2-89-26 – Управління ветеринарної медицини в Добропільському районі (Овчаров Володимир Олександрович, Косматенко Марина Микрлаївна);
2-89-11 – районна державна лікарня ветеринарної медицини (Чернов Віталій Вікторович, Ліпатова Тетяна Іванівна);
(095)-240-01-19 – зав. Святогорівської дільничної лікарні ветмедицини (Щур Валентина Микрлаївна);
(095)-566-60-12 – Октябрьська дільнична лікарня ветмедицини (Денисенко Тетяна Анатоліївна);
97-2-51 – зав. Золотоколодязьської дільничної лікарні ветмедицини (Ткаченко Тетяна Корніївна);
(067)-890-87-35 – зав. Шилівської дільничної лікарні ветмедицини (Братковський Сергій Іванович); 
(099)-985-16-51 – зав. Криворізької дільничної лікарні ветмедицини (Літвінов Сергій Володимирович).
або безпосередньо у зазначених лікарів державних установ ветеринарної медицини району.Перший заступник голови райдержадміністрації,
голова надзвичайної протиепізоотичної

 

комісії райдержадміністрації                                                                         Т. М. Бєлянкіна

 

Источник:  http://dobrrda.gov.ua


Источник: Сайт города Доброполье


Загрузка...avatar
1 vitesse • 10:36:26, 02.07.2010
Просто кому-то совсем не нужна свинина без био-добавок и всякой дряни - ешьте НАШЕ за 3 мес. по 150 кг. кабан!!!
avatar
Загрузка...
Наверх