Шок: кругообіг PET пляшок у торговців на ринках Добропілля

Переглядів: 1497 0 04.03.2020 в 07:30:15 Новини Держпродспоживслужби
Шок: кругообіг PET пляшок у торговців на ринках Добропілля

Завітавши до ринків великого Добропілля та просто до місць стихійної торгівлі прямо посеред деяких вулиць міста можна спостерігати досить неприємну і в той же час небезпечну картину. Молоко, сироватка, олія, тощо продається досить відкрито у пластикових пляшках бувших у використанні, і невідомо скільки разів у цю пляшку щось наливали, а також і те, де її знайшли, перед тим як розлити в неї товар, що продають.

Після того як пляшку використали перший раз, вона, зазвичай, потрапляє до сітчастих контейнерів зі збору вторинної сировини (звісно її ніхто не миє перед викиданням), крім того пластик постійно піддається тепловому впливу та впливу вихлопних газів з автівок, що проїжджають поруч. Потім починається саме цікаве…

У Добропіллі, як втім і інших містах, є окрема категорія мешканців, так званих «мисливців за ПЕТкою», які методично та цілеспрямовано спочатку відламують замки на контейнерах, а потім спокійно собі крадуть пластикові пляшки. Здавати такі пляшки до пункту прийому вторинної сировини нерентабельно, бо на 1 кг пластикових пляшок потрібно назбирати близько 25-40 штук і за це отримати всього лише 4-5 гривень. Тому набагато вигідніше їх продати по 50 копійок торговцям на ринках. Достатньо лише звернути увагу, як зранку «мисливці» несуть пляшки на ринок у великих пакетах та мішках. Обом сторонам такий «пляшкообіг» вигідний, от тільки страждають при цьому виключно покупці, споживачі продуктів і саме страшне – діти.

При купівлі продуктів в бувшій у використанні ПЕТ пляшці, існує прямий ризик захворювання туберкульозу чи навіть гепатиту A, бо як правило «мисливці» беруть брудними руками цю тару, вони можуть допивати залишки рідини, яка була в цій пляшці.

Шановні мешканці! Окрім вирішення цієї проблеми шляхом накладання штрафів на таких горе-продавців та загального громадського осуду, є не менш дієвий спосіб. Він полягає в правильному способі утилізації пластикових виробів. Правильність полягає в тому, що при викиданні пляшки потрібно відкрутити з неї пластикову кришечку та рукою або ногою просто зім’яти чи сплюснути цю пляшку, а потім вже викидати до спеціалізованого контейнеру. Таке правило не є новиною і вже давно використовується у всьому цивілізованому світі. Тільки дотримуючись його ви можете значно посприяти викорененню проблеми з продажу продуктів у пляшках зі смітників та врятувати чиєсь здоров’я, а можливо й життя.

Згідно чинного законодавства України, а саме затверджених Ветеринарно-санітарних правил для ринків у пункті 5.7 Вимог до продажу продукції тваринного та рослинного походження сказано: «Молоко, масло, сметана, сир повинні доставлятися для продажу в чистому посуді (скляному, глиняному, глазурованому, алюмінієвому, емальованому), щільно закритому кришками». Саме тільки такий посуд перед використанням можна якісно очистити, помити миючими засобами, ретельно сполоснути проточною водою, обмити окропом, прокип’ятити, обробити парою. Продукти в цьому посуді довше залишатимуться свіжими і будуть безпечнішими для споживання.


Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби


Агентство недвижимости Дом Доброполье



ComForm">
avatar
Наверх