Загрузка...

Про катастрофічне становище на ДП «Красноармійськвугілля» повідомлено прем’єра

Просмотров: 529 0 13.06.2016 в 20:25:27 Новости Донбасса
Про катастрофічне становище на ДП «Красноармійськвугілля» повідомлено прем’єра

На кошти, що містяться на всіх рахунках ДП «Красноармійськвугілля», у квітні нинішнього року державні виконавці Міністерства юстиції наклали арешт. Відтак підприємство опинилось  у катастрофічному становищі. Про це йдеться у листі голови тамтешньої місцевої організації НПГУ Олександра Абрамова до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

«Постанову про накладення арешту було винесено з суттєвим порушенням чинного законодавства, - зазначається у зверненні, - а саме - порядку черговості задоволення вимог у виконавчому провадженні, визначеному ст. 44 Закону України «Про виконавче провадження». Згідно із зазначеною статтею, заборгованість за кредитними договорами належить до четвертої та шостої черг і має задовольнятися після розрахунків із заборгованості попередніх черг. На теперішній час в органах виконавчої служби відкриті виконавчі провадження щодо ДП «Красноармійськвугілля» з погашення заборгованості з вимог працівників, пов'язаних з трудовими правовідносинами на загальну суму 2 731 тис. грн, які належать до третьої черги».

У листі наголошується, що визначена законом черговість задоволення вимог у виконавчому провадженні, передусім, спрямована на захист прав громадян, зобов'язання перед якими мають пріоритет над інтересами інших стягувачів у виконавчому провадженні.

«Окрім правового аспекту протиправності дій державного виконавця щодо накладення арешту, вони можуть мати і суттєвий соціальний резонанс», застерігає автор звернення. І нагадує, що ДП «Красноармійськвугілля» є містоутворюючим підприємством, на чотирьох шахтах якого працює переважна частина населення міста Мирнограда (колишнього Димитрова). Для них, та членів їх сімей заробітна плата, яку вони отримують від ДП «Красноармійськвугілля» є головним джерелом існування.

«Арешт на всі рахунки підприємства фактично унеможливлює для підприємства проведення розрахунків із заробітної плати, погашення поточних зобов'язань перед бюджетом, Пенсійним фондом та зрештою взагалі спричинить зупинку роботи підприємства, що порушить права та свободи робітників ДП «Красноармійськвугілля» та призведе до соціального вибуху», - наголошується у листі.

Варто зазначити, що схожа ситуація із накладенням арешту коштів на рахунках виникла і на шахті «Південнодонбаська» №1. Тому проблема потребує комплексного вирішення.


Источник: http://www.kvpu.org.ua

avatar
Наверх