Добропольская ОГНИ: получили наследство – задекларируйте доход!

Просмотров: 147 0 10.02.2019 в 08:30:13 Новости налоговой инспекции
Добропольская ОГНИ: получили наследство – задекларируйте доход!

Покровсько-Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.п.174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Фізичні особи — резиденти, які отримують спадщину (дарунок) від фізичної особи — резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (дарунку) (п.п.174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Згідно з п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Отже, при отриманні доходів у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, виникає обов’язок щодо подання податкової декларації.

Нагадуємо, що декларацію громадяни повинні подати до 1 травня 2019 року.

Детальна інформація — в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій.


Источник: http://orbita.dn.ua

Метки: ДФС, Украина


Загрузка...avatar
Загрузка...
Наверх