ОГНИ Доброполья: "Скажем "НЕТ!" зарплате в конвертах!"

Переглядів: 1216 0 28.04.2013 в 14:50:45 Новини податкової інспекції
ОГНИ Доброполья:
Головне - соціальна захищеність  громадян  

Сьогодні громадяни, які погоджуються  на зарплату "в конвертах”, сприяють розвитку тіньових схем ухилення від  сплати податків та позбавляють себе соціальної захищеності.  Працівники Добропільської ОДПІ не залишають поза увагою ці проблеми. Тому  що захист прав та законних інтересів платників податків – один із пріоритетів податкової служби. 

Податківцями інспекції спрямовується  робота на виявлення роботодавців, які виплачують заробітну плату  нелегально, нижче або на рівні мінімальної заробітної плати, порушують трудове законодавство – наймають працівників без оформлення трудових договорів та трудових книжок.

З метою поліпшення соціального  захисту населення та мобілізації  до бюджету податку на доходи фізичних осіб, а також з метою забезпечення додержання суб’єктами господарської діяльності державних гарантій в оплаті праці та легалізації виплат заробітної плати Добропільська ОДПІ запровадила телефони, за якими можна передзвонити і повідомити про факти отримання заробітної плати у «конвертах».Телефонуйте -  2-88-72 або 4-48-68.

Сплата податків є мірилом любові до своєї держави. Не позбавляйте себе не тільки права  на достойне пенсійне забезпечення в  майбутньому, але й на отримання, гарантованого державою, соціального захисту. Як відомо, всі соціальні відрахування проводяться виходячи з реальної заробітної плати, що нараховується працівнику.


Порядок заповнення Книги обліку доходів і витрат фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Фізичні особи, які здійснюють незалежну  професійну діяльність, ведуть  облік своєї діяльності шляхом заповнення Книги обліку доходів і витрат.

Заповнення Книги здійснюється у наступному порядку:

У графі 1 вказується дата заповнення.

У графах 2 та 11 відображається сума нереалізованих товарних запасів, сировини, матеріалів тощо на початок та на кінець звітного податкового періоду (року), яка виводиться в грошовій формі, виходячи із ціни їх придбання.

У графі 3 щоденно відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал або рік. У разі реєстрації нової Книги протягом звітного року записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи.

До графи 4 вносяться реквізити документа, який підтверджує витрати, пов’язані з придбанням товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), виконанням робіт та наданням послуг (номер, дата і назва документа). Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи.

У графі 5 вказується загальна вартість придбаних ТМЦ.

У графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу.

Фізичні особи, які провадять незалежну  професійну діяльність, графи 7 та 8 не заповнюють.  

У графі 9 відображаються витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату, понесені у звітному місяці.

У графі 10 вноситься сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 9, включаючи вартість оплачених виконаних робіт та наданих послуг.

Графа 12 розраховується як різниця між доходом від здійснення діяльності та документально підтвердженими витратами, пов’язаними із отриманням доходу шомісячно.

Нагадуємо, що порядок оподаткування  доходів, отриманих фізичною особою, яка проводить незалежну професійну діяльність, визначений ст. 178


Дохід фізичної особи – нерезидента  оподатковується за правилами, визначеними  для резидентів

Фізичні особи-нерезиденти, які отримали в Україні винагороду за договором  цивільно-правового характеру,  повинні сплатити податок на доходи фізичних осіб. Такий дохід оподатковується за ставками 15%  та/або 17%.

Відповідні доходи нерезидентів оподатковуються  за правилами та ставками, визначеними  для резидентів.

Оподаткуванню підлягає сума винагороди, за мінусом єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування (ст.164 ПКУ).

За ставкою податку 15 відсотків  оподатковуються доходи, нараховані у формі заробітної плати, інших  заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими  відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Якщо загальна сума таких доходів  без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Порядок оподаткування доходів, отриманих  нерезидентами визначено  п.170.10 ст.170 розд. IV Податкового кодексу України.

 
                                                                                                                    Cектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю 
Добропільської ОДПІ      

Джерело: сайт міста Добропілля


Агентство недвижимости Дом Доброполье



ComForm">
avatar
Наверх