Минюст запустил проект по оформлению документов новорожденных через планшеты

Просмотров: 217 0 09.07.2018 в 13:30:42 Новости Украины
Минюст запустил проект по оформлению документов новорожденных через планшеты

Міністерство юстиції запустило пілотний проект із забезпечення реєстраторів у пологових сучасними планшетами. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Завдяки планшетам можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок. І все це - прямо у пологовому», - наголосив Міністр юстиції.

Він зауважив, що свідоцтва про народження формуються в електронному вигляді. Якщо батьки забажають отримати паперовий варіант, вони можуть зробити це на наступний день в пологовому, замовити доставку кур’єром або ж особисто відвідати будь-який відділ РАЦС в межах України.

«Якщо раніше сервіс з отримання свідоцтва про народження у пологовому займав добу, то зараз це можна зробити за кілька хвилин, буквально, біля ліжка молодої матусі. Сьогодні ми запустили цей проект у Києві. Далі до нього долучатимуться медичні заклади у обласних центрах», - заявив очільник Мін’юсту.

Він нагадав, що проект з видачі свідоцтв про народження безпосередньо у пологовому будинку стартував у серпні 2015 року. Нині ця послуга доступна у 472 пологових в усіх куточках країни.

«З моменту запуску проекту наші співробітники видали 307 тисяч свідоцтв про народження найменших українців у медичних закладах. Цього року дві третини перших документів малюки отримують у пологових», - зазначив Павло Петренко.

Очільник київської юстиції Станіслав Куценко зауважив: тільки за 5 місяців 2018 року у Києві народилося 14 149 немовлят, з яких половина була зареєстрована безпосередньо у пологовому будинку.

«У зв’язку з великим попитом на цю послугу ми вирішили її удосконалити і зробити ще зручнішою для молодих батьків. Відтепер наші спеціалісти приходитимуть до породіль з планшетами та допомагатимуть оформити необхідні документи, не виходячи з лікарняної палати»,- сказав Станіслав Куценко.


Источник: Добропільська районна рада


Загрузка...avatar
Загрузка...
Наверх