Как выполняется программа "Доступные лекарства" в Доброполье

Просмотров: 560 0 08.07.2017 в 10:00:51 Новости здравохранения
Как выполняется программа

Державною програмою забезпечення ліками безоплатно або з частковою оплатою в Донецькій області охоплено в середньому трохи більше 20 відсотків диспансерних хворих. Про це на засіданні колегії Донецької облдержадміністрації повідомив директор департаменту охорони здоров’я Юрій Узун. У більшості міст і районів виділені кошти використані всього на третину, а то і менше.

У Добропіллі всього виділено 825,8 тис. грн до кінця року. Станом на 01.07.2017  виписано 6758 рецептів на суму 142,3 тис. грн, або 74,6 % від передбаченої на даний період суми.    

Що ж заважає реалізації програми в нашому місті?  Причин декілька:

- дуже скромний асортимент ліків в наших аптеках;

- закупівельні ціни медикаментів у постачальників перевищують рекомендовані МОЗ України, тому багато препаратів в аптеці є, але за програмою не проходять, хоча і заявлені в у наказі МОЗ України від 03.04.2017 р. №360 "Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню";

- багато пацієнтів вважають, що препарати мають бути безкоштовними, а в аптеці дізнаються, що безкоштовно можна отримати зовсім недорогі ліки, наприклад еналапріл, амлодіпін, діаглізід, сальбутамол, на інші держава надає лише знижку;

- програма розрахована на найбільш незахищений прошарок населення, представники якого не мають можливості придбати навіть недорогі медикаменти.

Шановні добропільчани! Звертайтеся до вашого сімейного лікаря за роз'ясненнями і рецептами. 

Адреси аптек мережі «Добрі ліки», які задіяні в проекті:

м. Добропілля – вул. Першотравнева, 121; м-н Молодіжний 6А; вул. Гагаріна, 3.

м. Белозерське – вул. Ватутіна, 1.

м. Белицьке – вул. Харківська, 3.

смт Новодонецьке – вул. Куйбишева, 12 


Источник: http://mrd.gov.ua


Загрузка...avatar
Загрузка...
Наверх