Добропольская ОГНИ: "Нововведения в налоговой сфере от 30.10.15"

Просмотров: 630 0 30.10.2015 в 16:19:06 Новости налоговой инспекции
Добропольская ОГНИ:

Чи потрібно повідомляти ДФС про прийняття на роботу керівника підприємства?

 

   Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує щодо  необхідності надання власником підприємства повідомлення про прийняття працівника (керівника підприємства) на роботу, якщо такі відомості направлені державним реєстратором у зв'язку зі зміною керівника.

   Звертаємо вашу увагу, що листом ДФС України від 02.10.2015 №20929/6/99-99-17-03-03-15 надано роз’яснення з цього питання.

   Тож коли новостворене підприємство має повідомити про прийняття на роботу директора?

   Наприклад, засновник підприємства разом з іншою особою вирішили відкрити підприємство, склали протокол зборів засновників та зареєстрували підприємство в державному реєстрі. У реєстраційних документах звичайно вказали прізвище керівника нового підприємства. Однак, якщо особу назвали керівником підприємства в реєстраційних документах, це не означає, що з нею було укладено трудовий договір. Тому, після реєстрації підприємства, першим наказом по підприємству має бути наказ про початок виконання фізичною особою ( яку обрали директором) обов'язків за посадою директора. Такий наказ може бути складений як до отримання печатки так і після. Склавши такий наказ, потрібно повідомити податкові органи про прийняття на роботу директора, задля виконання норм ст.24 Кодексу законів про працю України та постанови КМУ від 17.06.2015 № 413. Зробити це варто не пізніше дня, з якого, згідно з наказом особа стає до роботи.

 

Зміни у порядку обліку платників податків та порядку реєстрації платників ПДВ

 

   Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що 16.10.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015 №747 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів (далі Порядок) та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2015 за №1113/27558 (далі – Наказ №747) (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.10.2015 №80).

   Зокрема, відповідно до розділів ІІІ та VІ Порядку взяття на облік платників податків та передача до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР) даних про взяття їх на облік у контролюючих органах здійснюється у день отримання відомостей з ЄДР. Такими змінами забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин та приведено Порядок обліку у відповідність до Закону України від 12 лютого 2015 року № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)».

   Серед основних змін також визначено, що перелік документів, який подається відповідно до пункту 4.4 розділу IV Порядку нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, приведений у відповідність до положень статті 64 розділу II Податкового кодексу України зі змінами, внесеними Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

   Окремі зміни внесено щодо обліку та реєстрації договорів управління майном та договорів про спільну діяльність без створення юридичних осіб.

   Також, наказом № 747 викладено у новій редакції додаток 13 до Положення про реєстрацію платників ПДВ, яким встановлюється форма витягу з реєстру платників ПДВ (форма № 2-ВР). Нова форма витягу структурована та у зв’язку з прийняттям Закону України від 16 липня 2015 року № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» витяг доповнено реквізитами додаткового рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 розділу V Кодексу, призначеного для перерахування коштів на спеціальний рахунок.

   Більше інформації про ці та інші зміни можна дізнатися з листа, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС від 23.10.2015 №39139/7/99-99-11-01-01-17 «Про зміни у порядку обліку платників та порядку реєстрації платників ПДВ» (sfs.gov.ua).

 

Спеціаліст з питань комунікацій

Добропільської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області


Источник: Сайт города Доброполье

Обсудить данную новость Вы можете в группах сайта города Доброполье в социальных сетях ВКОНТАКТЕ и ОДНОКЛАССНИКИ, а также FACEBOOK.


загрузка...




avatar
Наверх -->