Госпродпотребслужба г.Доброполья: узелковый дерматит крупного рогатого скота угрожает населению

Просмотров: 943 0 14.11.2017 в 15:00:51 Новости госпродпотребслужбы
Госпродпотребслужба г.Доброполья: узелковый дерматит крупного рогатого скота угрожает населению

Останнім часом набуває поширення в світі та несе загрозу Україні заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби.

Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) попереджає, що епідемією заразного вузликового дерматиту ВРХ вже охоплені країни Росії, Болгарії, Угорщини, Греції, Австрії, Вірменії, Ірану, Казахстану. Вірус спалахнув за 200 км від кордону із Луганською областю, або за 340 км від Харкова. Якщо брати до уваги той факт, що швидкість просування даної хвороби 100 км за добу, то ймовірно, що вже найближчим часом вірус може потрапити на Україну.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію навколо України, відсутність вакцинації, на сьогодні існує ризик епідемії заразного вузликового дерматиту ВРХ на території нашої держави.

Заразний вузликовий дерматит (ЗВД) — вірусна хвороба ВРХ, що характеризується лихоманкою, утворенням типових вузликів (горбиків) на шкірі, генералізованим лімфаденітом, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, ураженням очей, слизових оболонок травного каналу й дихальних шляхів. Вражає тварин будь-якого віку. Продуктивність корів падає в рази, бугаї можуть ставати тимчасово або перманентно стерильними, інфіковані тільні корови абортують або народжують телят, уражених ЗВД.

Специфічного лікування цієї хвороби не існує. Тотальне виснаження може тривати місяцями, тому тварин доводиться вбивати. Люди не заражаються. Також можуть хворіти вівці та кози.

В разі поширення вірусу на територію України, орієнтовна втрата промислового стада в господарствах складатиме: загибель — 40−70%, пожиттєве зниження продуктивності - 30−40%, загибель телят до 90%, повна утилізація молока на період карантину — 28 днів.

Вірус передається переважно механічним шляхом при укусі комах-переносників (комарі, мухи, кліщі тощо)

З ціллю профілактики даного захворювання з настанням теплої пори року тварин необхідно обробляти інсектицидними препаратами.

За довідками звертатись до Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини: начальник Добропільської РДЛВМ Тимохін Валерій Віталійович – 066 75 117 77

Зав. протиепізоотичним відділом Добропільської РДЛВМ Ліпатова Тетяна Іванівна 066 420 85 17

Зав. Криворізькою дільничною лікарнею ветеринарної медицини (ДЛВМ) – Літвінов Сергій Володимирович – 099 401 52 70

Зав. Золотоколодязькою ДЛВМ – Ткаченко Тетяна Корніївна – 095 017 84 27

Зав. Шахівською (Октябрьською) ДЛВМ – Коненко Олексій Володимировий – 099 069 00 92

 

Адміністрація Добропільського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Добропільському районі


Источник: Сайт города Доброполье


Загрузка...


Новости по теме:


avatar
Загрузка...
Наверх