Детям Добропольского района рассказали о символах Рождества + ФОТО

Просмотров: 310 0 03.01.2018 в 10:00:08 Мероприятия культуры
Детям Добропольского района рассказали о символах Рождества + ФОТО

Минуло понад дві тисячі років, як за християнською легендою «Син Божий народився». Вмирали і народжувались покоління. Історія рухається вперед, але свято Різдва Христового залишається вічним.

Коли Янгол Господній повідомив радісну звістку про народження Спасителя світу, вмить до нього пристала сила небесного війська, що промовляла: «Слава на висотах Богу й на землі мир»… Кажуть, що ці янголи й були першими колядниками.

Містичний простір різдвяного свята, чутливий до всіх перипетій життя, увібрав в себе нездоланну віру в допомогу Спасителя, який здійме всі окови, зішле свободу нашому народу.

Колядування на Різдво з вертепами бере початок на Україні з сивої давнини.

Вертепні скриньки, обклеєні різнокольоровим папером із ляльковими персонажами - новонародженим Христом, Божою Матір’ю, Йосифом, пастухами - були справжніми витворами народного мистецтва.

Диво різдвяного фольклору і традицій мріють повернути у свої оселі члени історичного гуртка «Минуле» Шилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Разом зі своїм керівником Лукашовою В.Я. учні старанно готувались: збирали інформацію про обов’язкові ритуали і повір’я Святвечора, записували місцеві колядки і вчились закликати достаток, успіх, багатство і щастя на родину, чия власна праця є умовою її існування.

Діти своїми руками змайстрували різдвяні вертепи та влаштовували театралізовані вистави для своїх друзів, дійство яких відповідало канонічній євангельській легенді про народження Христа.

Захоплення учнів не залишило байдужими і вчителів. Так вчитель української мови Блашнікова О.Ф поділилася своїми знаннями про символи Різдва. Один з них - це «дідух» (сніп з пшениці) - символ урожаю, вінець тяжкої праці хлібороба, виготовлений власними руками, разом з ялинкою прикрасив школу напередодні свят.

Дізнавшись так багато, діти сподіваються, що все це вони зможуть донести до дорослих, і що Різдво у шилівських оселях цього року буде особливим: сповнене світовідчуття їхніх предків, українською гостинністю, радісним звіщанням, яке знову і знову сіятиме в душах надію…

Педколектив та учні Шилівської ЗОШ щиро бажають всім веселого Різдва, Божого благословення і незгасної щасливої зірки над кожною родиною.


Источник: Добропільська районна рада


Загрузка...avatar
Загрузка...
Наверх