[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Форум » Жизнь района » Доброполье » Буккроссинг
Буккроссинг
VladosДата: Четверг, 26.08.2010, 19:07:29 | Сообщение # 16
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1795
Награды: 32
Репутация: 14
Статус: :-(
А где твой дом? пойду собирать)Делай добро и бросай его в воду...
 
STIGДата: Суббота, 28.08.2010, 08:43:48 | Сообщение # 17
Майор
Группа: Проверенные
Сообщений: 93
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: :-(
В шахте существует (причём совершенно стихийно) то, что можно было бы назвать "ньюспейперкроссинг", реже -"мегезинкроссинг".
 
VladosДата: Четверг, 23.09.2010, 13:45:28 | Сообщение # 18
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1795
Награды: 32
Репутация: 14
Статус: :-(
Черкаські студенти звільняють книги або Віва, буккросинг!

[Image]

13 вересня почав свій відлік черкаський буккросинг – про це радо повідомила громадськість під час презентації нового книжкового проекту. Свідками цього стали присутні на відкритті першого в Черкасах неформального буккросинг-клубу в межах кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Координатор проекту студентка Юлія КНЮПА розповіла, що він є ініціативою студентів і викладачів кафедри. Ідея народилася просто посеред пари, коли обговорювали новітні способи поширення книг. Буккросинг не залишив нікого байдужим, і спробувати щось подібне було б дійсно цікаво всім.

Зі стану «мрії» у реальність втілити проект допоміг випадок: завдяки програмі демократичної освіти «Майстерня громадської активності» буккросинг отримав шанс на життя у вигляді соціального проекту.

Всесвітнє гасло буккроссингу звучить як «Перетворімо весь світ на бібліотеку!».

Книжки не належать нікому. Це птахи вільного польоту, яким місце не на одній полиці якогось затятого книгоманьяка, а свій шлях у світовій бібліотеці. Прочитав — віддай іншому. Саме так звучить основний принцип книжкового руху бук кросинг. З англійської book — «книжка», crossing — «переїзд».

Декілька цікавих фактів про буккросинг:
• близько мільйона книжок беруть участь у буккроссингу
• у всьому світі вже більше півмільйона учасників руху
• щодня до руху приєднується близько 300 учасників

Крім того, торік у Німеччині національний сайт буккроссингу був визнаний найкращим національним віртуальним ресурсом. Взагалі, за відгуками буккроссерів з Німеччини, в них часом спостерігається своєрідна «залежність» від звільнення книг та очікування сигналу від людини, що ії знайшла. Часто вони купують одразу декілька примірників книжки, що їм подобається. Один примірник залишається вдома, інші «звільнюються».

Загалом же, учасники руху впевнені, що їхня гра вберігає дерева від знищення задля паперу.

Не оминув рух і Україну. Проте сьогодні він тільки набирає обертів. Інформацією про обмін книгами в Україні обмінюються на сайті bookcrossing-ua.at.ua.

Там же можна зареєструвати новий осередок буккросингу. У соціальних мережах на кшталт «вконтакті» зареєстровано безліч регіональних груп вільного обміну книжками. Цікаво, що саме в Україні популяризують цей рух бібліотекарі, які ініціативно створюють для цього окремі полиці в бібліотеках.

Ініціаторами руху також стають переважно студенти і журналісти. До того ж, поширеною лишається практика залишати книжки просто неба або в обумовленому місці (приміром, кафе).

Існує також декілька цікавих проектів. У Харкові книгарня «Є» має власну полицю буккросінгу. Також буквально нещодавно одна всеукраїнська громадська організація започаткувала соціальний проект, де книжки сучасних українських письменників мандруватимуть із міста в місто разом із популяризацією громадського руху. На жаль, Черкаси до переліку міст проекту не потрапили. Але ми не засмучуємося, адже саме сьогодні, сподіваємося, почнеться відлік черкаського буккросингу.

У Черкасах було кілька спроб започаткувати буккросинг, однак жодна з них, в тому числі й ініційована обласною бібліотекою, не була вдалою. Ідея "загубити” книжку у громадському місці не прижилася, адже книги хоч і залишали у різних місцях, їх часто забирали, і вони не рухалися далі.

«Саме тому ми вирішили створити "безпечну полицю”, де можна залишати книги для обміну. До того ж, першими учасниками імпровізованого книжкового клубу запрошено бути студентів і викладачів кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації, для яких книга – це святе», – розповіла Юлія КНЮПА.

«Наш буккросинг не зовсім такий, як в усьому світі, його обумовили сьогоденні реалії. Ми вирішили створити неформальний книжковий клуб, який дістав назву “freebook”, що означає приблизно «звільни книгу». Студенти і викладачі «відпускають» у вільне плавання книгу. Одна з умов – це має бути дійсно цікава книга, якою хочеться поділитися з іншими», – стверджує Людмила СОЛОДКА, викладач кафедри, яка стала співкоординатором проекту.

Відтак учасник може взяти собі будь-яку іншу книгу з полиці, самостійно записавшись у спеціальний журнал. «Ми навмисне покладаємося на совість учасників, аби не перетворювати буккросинг на ще одну стандартну бібліотеку», – запевняє Юлія КНЮПА.

Поки що в студентів є лише 12 книжок, дві з яких подаровано кафедрою, та ще три – власне студентами. Репертуар різноманітний, але спільна риса всіх видань – орієнтованість на молодіжну аудиторію. Організатори презентації сподіваються, що з часом кількість книг значно зросте завдяки самим учасникам.

Після презентації охочі залишали свої враження і очікування від проекту на спеціальному плакаті. Організатори радіють, що вони схвальні й обнадійливі, адже гарний початок – половина справи. Відтак, буккросинг має всі підстави вийти за межі університету, а отже, черкащани зможуть стати справжніми буккросерами.

Джерело : freebook: звільни книгу! (блог проекту)

Автор : Юлія Кнюпа
Делай добро и бросай его в воду...
 
LatisДата: Четверг, 30.09.2010, 22:13:59 | Сообщение # 19
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Награды: 5
Репутация: 6
Статус: :-(
вообше , на сколько я помню это делается так: оставляеш книгу,предварительно написав на фарзаце свой mail\id\номер телефона, пишеш на сайте место положение книги и название
Я в таком уже участвовал, попалась книга в которой на фарзаце было вклеено 2 листа с именами/номерами прошлых хозяев (около 50!) насколькоя понял она чут ли не вКанаде была +плюс внутри было 5 долоров которые путешествовали вместе с книгой!!!


Усі граматичні помилки є творчою властністю автора©.

 
МазепаДата: Пятница, 01.10.2010, 10:15:44 | Сообщение # 20
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1286
Награды: 27
Репутация: 10
Статус: :-(
Quote (Latis)
Я в таком уже участвовал,

вот и я думаю а не поучавствовать ли мне


 
VladosДата: Пятница, 01.10.2010, 12:46:56 | Сообщение # 21
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1795
Награды: 32
Репутация: 14
Статус: :-(
Мазепа, Вместо контактов можешь сто баксов вложить:)))))Делай добро и бросай его в воду...
 
LatisДата: Пятница, 01.10.2010, 13:37:59 | Сообщение # 22
Полковник
Группа: Проверенные
Сообщений: 246
Награды: 5
Репутация: 6
Статус: :-(
ага, и розместиь ее место нахождение в сети!)))))
А вообще для того что б этим заниматься надо как минимум человек 10 по всему Добрику
а то если будет там, 2-5 то ето скучно и не интересно! blahblah book dont


Усі граматичні помилки є творчою властністю автора©.Сообщение отредактировал Latis - Пятница, 01.10.2010, 13:38:20
 
МазепаДата: Пятница, 01.10.2010, 13:53:33 | Сообщение # 23
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1286
Награды: 27
Репутация: 10
Статус: :-(
Quote (Vlados)
Вместо контактов

зачем если у тебя на ул.Советская есть система денежных переводов Contact


 
Форум » Жизнь района » Доброполье » Буккроссинг
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск: